Tło - koncepcja z lustrem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Tło - koncepcja z lustrem

Post autor: ewiq »

Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące doboru tła do zbiornika.

Akwarium proste, wymiary 110x40x70. Obsada, która planowo tam trafi: neony czerwone - stadko, skalary - parka, kirysek trójpręgi - stadko, pielęgnice ramireza - dwie parki i zbrojnik pospolity - 2 sztuki.

Na "plecy" akwarium zostanie nałożone czarne jednolite tło. Natomiast zastanawiałam się, czy na boki (akwarium stoi we wnęce) mogę dać lustro?
Nigdzie nie znalazłam podobnego tematu, stąd prośba o opinie. Bo moje "widzimisię" to jedno, ale dobro przyszłych lokatorów to priorytet.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Nie ma takiej potrzeby. Patrząc z przodu na zalane akwarium, boczne szyby będziesz widziała jako lustra. Ryby nie.
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

No tak, to jest prawda. Ale patrząc z boku efekt będzie już inny. Mam na myśli taki "rzut"
Obrazek
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Tylko nie wiem, czy lustro będzie dobre dla ryb. Bojowniki walczą ze swoim odbiciem, nie wiem czy dotyczy to innych gatunków, ale ja bym nie ryzykował.

Lustro będzie przy kątach >=45 stopni. Lepiej daj czarne tło na boku, ewentualnie tapetę "podwodną".
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

Dokładnie o ryby mi chodzi, bo efekt wizualny jak wszyscy wiemy, rzecz indywidualna :)

W sieci ogrom opinii, podobno ławicowe ryby fajnie się w tym odnajdują. Walczące wręcz przeciwnie, stąd moje pytanie i podanie obsady - jak one powinny się w tym odnaleźć?

Jasne, że jeśli lustro odpadnie, to pójdzie tło czarne :)
Pozdrawiam,
Ewelina
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Zamiast zastanawiać się nad lustrami to zastanowiłbym się nad szafką. Akwarium będzie troszkę ważyć-300l to całkiem sporo kg
Przepraszam za OT

PS
Luster bym nie dawał, a czarne tło na tył i boki to i owszem ;)
ewiq
Posty: 48
Rejestracja: 10 wrz 2018 14:16
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ewiq »

Nieee, spokojnie. Szafka to tylko chwilowa podstawa na puste akwa :) Właściwa będzie zdecydowanie mocniejsza i z większą ilością punktów podparcia, żeby zarówno utrzymała ciężar, jak i naprężenia na płycie nie były tak duże i nie uginało jej :) Po prostu zbiornik po przyjeździe, a zanim będzie gotowy musiał zająć to miejsce, bo jest dla niego najbezpieczniejsze (dzieci i psy) :)
Pozdrawiam,
Ewelina
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Nie wiem, ale martwiłbym się o skalary i ramirezy. Możesz sprawdzić, a w razie czego usunąć lustro.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

@ewiq, no to ja już jestem spokojny o Twoje akwarium :D
ODPOWIEDZ