Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Tło - koncepcja z lustrem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewiq

PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:49    Temat postu: Tło - koncepcja z lustrem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Mam pytanie dotyczące doboru tła do zbiornika.

Akwarium proste, wymiary 110x40x70. Obsada, która planowo tam trafi: neony czerwone - stadko, skalary - parka, kirysek trójpręgi - stadko, pielęgnice ramireza - dwie parki i zbrojnik pospolity - 2 sztuki.

Na "plecy" akwarium zostanie nałożone czarne jednolite tło. Natomiast zastanawiałam się, czy na boki (akwarium stoi we wnęce) mogę dać lustro?
Nigdzie nie znalazłam podobnego tematu, stąd prośba o opinie. Bo moje "widzimisię" to jedno, ale dobro przyszłych lokatorów to priorytet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majkel

PostWysłany: 14 Wrz 2018 13:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma takiej potrzeby. Patrząc z przodu na zalane akwarium, boczne szyby będziesz widziała jako lustra. Ryby nie.
Powrót do góry
ewiq

PostWysłany: 14 Wrz 2018 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, to jest prawda. Ale patrząc z boku efekt będzie już inny. Mam na myśli taki "rzut"
Powrót do góry
majkel

PostWysłany: 14 Wrz 2018 13:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko nie wiem, czy lustro będzie dobre dla ryb. Bojowniki walczą ze swoim odbiciem, nie wiem czy dotyczy to innych gatunków, ale ja bym nie ryzykował.

Lustro będzie przy kątach >=45 stopni. Lepiej daj czarne tło na boku, ewentualnie tapetę "podwodną".
Powrót do góry
ewiq

PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie o ryby mi chodzi, bo efekt wizualny jak wszyscy wiemy, rzecz indywidualna Smile

W sieci ogrom opinii, podobno ławicowe ryby fajnie się w tym odnajdują. Walczące wręcz przeciwnie, stąd moje pytanie i podanie obsady - jak one powinny się w tym odnaleźć?

Jasne, że jeśli lustro odpadnie, to pójdzie tło czarne Smile

pimowo

PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zamiast zastanawiać się nad lustrami to zastanowiłbym się nad szafką. Akwarium będzie troszkę ważyć-300l to całkiem sporo kg
Przepraszam za OT

PS
Luster bym nie dawał, a czarne tło na tył i boki to i owszem Wink
Powrót do góry
ewiq

PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nieee, spokojnie. Szafka to tylko chwilowa podstawa na puste akwa Smile Właściwa będzie zdecydowanie mocniejsza i z większą ilością punktów podparcia, żeby zarówno utrzymała ciężar, jak i naprężenia na płycie nie były tak duże i nie uginało jej Smile Po prostu zbiornik po przyjeździe, a zanim będzie gotowy musiał zająć to miejsce, bo jest dla niego najbezpieczniejsze (dzieci i psy) Smile
majkel

PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale martwiłbym się o skalary i ramirezy. Możesz sprawdzić, a w razie czego usunąć lustro.
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

@ewiq, no to ja już jestem spokojny o Twoje akwarium Very Happy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: