HBL 802

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

HBL 802

Post autor: krzych_100 »

Witam.
Wrzuciłem tutaj, bo nie jest to test (zbyt krótko pracuje, aby cokolwiek napisać), ale trochę uwag na temat tego filtru napiszę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Jest to taki kubełek do mniejszych akwariów, dosyć ciekawie rozwiązany. Ma koszyki na media, ma regulację wpływu i wypływu wody, ma deszczownię, ale nie ma dodatkowego otworu do zalewania :) Najpierw uznałem to za wadę, ale okazuje się, że odkręca się jedną z rurek i zalewa wodą, także można się obyć bez takiego dodatkowego otworu.
Rurki (zasysająca i wylewowa) są regulowane (przesuwane na boki)i posiadają dodatkowe przedłużki. Filtr wiesza się na szybie akwarium, na takich regulowanych uchwytach, które reguluje się w zależności od grubości szyby. Pompka pobiera nominalnie 6W i raczej nie jest potrzebna większa moc, ponieważ filtr nie wypycha wody w pionie, a jak zaciągnie wodę, to już sobie radzi. Co do koszyków, to są rozwiązane jak w kubełku - zasysana woda spływa przez media na dno, a stamtąd jest zasysana do wylotu. Wysokość filtra HBL 802 pozwala na powieszenie go już na akwarium 40x25x25 :)
No i praktycznie to wszystko, trochę bzyczy podczas pracy, ale zobaczymy za kilka dni, może się uciszy.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Jeszcze fotka w akwarium by się przydała :D
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

No to tak się napaliłem, że będzie do jednego akwarium w regale, a tu zonk - do regału nie wejdzie na żadne akwarium (zbyt mało miejsca na wsunięcie go za akwarium). Obecnie pracuje właśnie w 40x25x25, a że jest ono trochę zaniedbane, to wstyd mi pokazywać :)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Oj tam oj tam, pokaż zdjęcia filtra na szybie, a wygląd akwarium popraw w Paincie...

Jedno mnie zastanawia, czy zawieszenie filtra na szybie akwarium nie będzie jej za mocno obciążać doprowadzając do rozszczelnienia lub pęknięcia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Fajny. Da się tam węże podłączyć zamiast tych sztywnych rurek? Szukam jakiegoś zamiennika kaskady.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

No właśnie zamiast kaskady może to robić.
Czy filtr jest na tyle ciężki, że będzie obciążał szybę akwarium? Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ sam pusty filtr nie jest może bardzo lekki, ale myślę, że wagowo jest podobnie, jak przy większej kaskadzie. Wiadomo, że użytkownicy wkładają do kaskady co chcą (zeolity, ceramikę itp), więc na to samo wyjdzie.
Co do mocowania węży, to raczej nie bardzo (ja w każdym razie nie próbowałem). Mocowanie rurek do filtru jest dedykowane ale można próbować mocować tam węże (z reguły filtry do mocowania węży mają trochę inaczej skonstruowane wyloty/wloty).
Jak akwarium ogarnę, to dam zdjęcie "na szybie" :)
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Pytałem o węże, bo właśnie nie chcę tego wieszać na szybie. Potrzebuję małego zewnętrznego filtra, który stanie za akwarium. Ten wygląda prawie idealnie, tylko te sztywne rury...
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

@majkel, a gdyby przeciąć rury (jak na fotce) i przedłużyć to wężem elastycznym?

Obrazek
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Mogło by się udać, ale z tego co widzę, regulacja przepływu jest dalej. Można by oczywiście dać zaworek na wężu wylotowym, ale chyba szkoda by mi było psuć taki ładny filtr.
Lobster
Posty: 10
Rejestracja: 19 sie 2018 8:21

Post autor: Lobster »

Tak sobie pomyślałem, że można podłozyć coś pod dół tego filtra i nie będzie już obciążać szyby. Bardzo ładny ten filtr, a ile kosztuje, bo ja też zakładam akwarium i szukam filtra.
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Niecałe 80 zł.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

A może wyjmę Claro i se taki założę...

To nie jest taki zły pomysł. Tylko nie wiem gdzie ryby będą robiły "posiedzenia nad filtrem". Może nad grzałką...
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Ten zaznaczony element jest w całości i można na końcówkę nasunąć wąż (ma mniejszą średnicę zewnętrzną), natomiast z tego drugiego elementu (z deszczownią), można wyjąć całość (zostaje tylko zawór). Można też nic nie obcinać i próbować założyć węże na gwinty, bo te rurki z zaworami są wkręcane do korpusu - ja na razie tego nie próbowałem (nie zakładałem węży).

EDIT: no i znalazła się niedoróbka...
Końcówka ssąca może być niżej lub wyżej - do tego służą dwie rurki, dzięki czemu możemy sobie ustalać wysokość końcówki ssącej. Niestety, ale te końcówki nie pozwalają na przedłużenie sobie deszczowni. Czyli średnice rurek dystansowych pozwolą tylko na regulację końcówki ssącej, ale już nie pozwolą na przedłużenie deszczowni. Niestety, są inne średnice, a szkoda...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ