Coś zjadło mi rybki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Coś zjadło mi rybki

Post autor: musior »

Witam miesiąc temu dostałem ryby od kolegi bo likwidował akwarium rybki które dostałem to:
Brzanka odeska - brzanka dwuplama 2szt
Brzanka sumatrzańska 1szt
Brzanka mszysta (zielona) 2szt
Przeżroczka indyjska 1szt
kosiarka 1szt
Danio tęczowe 2szt
Tetra kolor 2szt
Tetra czarna 2szt

2 tygodnie temu znikły mi 3 neonki bez śladu.
wczoraj podmieniałem wodę w akwarium były wszystkie 8 szt dziś wracam pracy zaglądam do akwarium atu 4 neonki zostały wiec sprawdzam dalej całe akwarium i okazało się ze i brakuje mi też danio żółte a były 2 szt i danio czerwone też posiadałem 2 szt,danio czerwone nalazłem przy roślince wyglądało jak by coś je ze skóry obierało a po reszcie rybek ani śladu.

Nie wiem czy dobrze post założyłem w odpowiednim miejscu.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Jakie są parametry wody? Jaki jest litraż akwarium? Ile akwarium stało zanim wpuściłeś ryby? Obsada jest nieodpowiednia. Brzanki są stadne. Bez tego mogą ganiać ryby. Kosiarki są stadne. Czym jest tetra kolor?
Opisz dokładnie ile i jakich ryb ci zostało. Nie napisałeś, że kolega tak ci neonki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc . Napisz dokladnie jakie masz wszystkie ryby . Czy masz duze zbrojniki ?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Powiem Ci, że ryby tej samej wielkości raczej się nie zjadają. Owszem może się zdarzyć, ale raczej wśród typowych ryb drapieżnych nastawionych na polowanie na inne gatunki. Ryba raczej nie poluje na inną, jeśli nie zmieści jej się ona w pysku. Jeśli nie masz większej ryby to może być tak, że jedne zamęczają słabą, a trupka zjada co innego.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

ja z tych wymienionych to obstawiałbym albo kosiarkę albo brzankę sumatrzańską chyba ze się mylę
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wszystko zależy od wielkości ofiary i "zbrodniciela"...sumatrzańskie to diabły- taką mają przypinkę, ale mszysta to też sumatrzańska w innym kolorze ponadto zamęczyć to owszem- zeźreć to już zależy...
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Ja obsadę w moim 100l akwarium od poczatku mam taką:
2 x kirys
11 x neon innesa
2 x danio czerwone
3 x danio fluorescent
1 x brzanka pieciopręga
Akwarium mam od 3 miesięcy i miesiąc temu dostałem od kolegi te rybki co opisałem ,bo likwidował akwarium a nie chciał ich zabijać to je w ziołem on nie miał problemów z nimi jedynie z tą kosiarką bo bardzo wariowała i o wszystko się obijała a ona nawet spora bo 7 cm na pewno ma.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Masz kiryski czy kirysy? Jaki gatunek? Jeżeli kirysy to masz dla nich za małe akwarium i to one polują na ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

bbxdd pisze:Jakie są parametry wody? Jaki jest litraż akwarium? Ile akwarium stało zanim wpuściłeś ryby?
No właśnie. Narazie mamy tylko litraż. Odpowiedz na resztę.
Nie kirys tylko kirysek. Kiryski są stadne (min. 6szt.)
Pozdrawiam.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

kirys pstry i kirysek panda dopóki nie wpuściłem rybek od kolegi było ok a teraz by nagle jadły ryby.

bbxdd-parametry wody mam:
pH - 7.4
GH - 15
KH - 8
NO3 - 20mg/l
PO4 - 0,30mg/l
A tetra kolor jest ryba
https://www.superakwarium.pl/nasza-gale ... 31674.html
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2018 10:28 przez musior, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Czyli to nie są KIRYSY ale kiryski. Kirysek pstry i kirysek panda.

Kirysy a kiryski to całkowicie odmienne nie tylko gatunki ale i rodziny ryb.

Obstawiam na problem z którąś z brzanek, może odeską? Masz ryby wymagające stada (kiryski też), a stado to minimum 8 sztuk. A Ty trzymasz po jednej, dwie.

Uporządkuj obsadę. Oddaj kosiarkę, masz dla niej mocno za małe akwarium I to też jest ryba stadna.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
musior
Posty: 78
Rejestracja: 19 sie 2018 18:43
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Post autor: musior »

Ja w ziołem te rybki bo kolega nie chciał ich zabijać,i teraz komu ja oddać ta kosiarkę.Chyba że wznowić akwa25l i je tam przerzucić wraz z brzankami.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Kosiarka wymaga litrażu od 300l i więcej, dorasta do 15 cm, rośnie bardzo szybko. To jest ryba stadna, należy trzymać 8 sztuk.

Brzanki wymagają akwarium w zależności od gatunku od 112l i więcej.

Popytaj w sklepach zoologicznych, daj ogłoszenia na portale lokalne, ale oddaj ryby i uporządkuj obsadę.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ