Oświetlenie z zestawu do 128l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Rozumiem, że znasz parametry zasilaczy jakie daje do zestawów sprzedawca?
Mam już 3 takie zestawy i zapewniam, że zasilacze są dobrane odpowiednio do macy oświetlenia.

Zestawy aquaela są bardzo dobre, ale sporo droższe.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Ależ oczywiście że znam i te zasilacze i całą resztę - zresztą nie dalej niż 2 dni temu modernizowałem komuś pokrywę i takie coś w wersji plany jest w pojemniku pt może sie do czegoś przyda (pewnie doceloweo w koszy skończy )
majkel pisze:Zestawy aquaela są bardzo dobre, ale sporo droższe.
no - i tutaj osiągamy porozumienie
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

goldi_ pisze:Ależ oczywiście że znam i te zasilacze i całą resztę
Jestem skłonny twierdzić, że się mylisz. Jakie parametry ma zasilacz z mojego zestawu? Tego z dwiema lampami.

A że znasz "całą resztę", to już wiem z kilku innych tematów.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Jeżeli ten Twój zestaw jest tozsamy z tym wylinkowanym to pewnie 12V 1,6A ( w porywach może 1,75A)
Kilka które miałem w ręku miały minimalnie różniace sie zasilacze ale zawsze to było w takich granicach jak podałem .
Żeby było jasne : odnoszę sie do tego co zostało wylinkowane i zakładam że masz to samo bo inaczej nie byłoby polemiki .

Tak na marginesie ad "najlepszej belki od goldiego"
To nie chodzi o jakość tego co ja wstawiłem do testu . Chodzi o to że sprzedawca zapewnia o idealnym oświetleniu więc skor wstawiam beleczke o podobnej mocy a rośliny się cieszą to oznacza bezsprzecznie że "tamto" jest do kitu . Owszem , może zaistnieć sytuacja że po mojej beleczce ktośwstawi inną lepszą . A będzie to jedynie oznaczać że "tamto" oświetlenie jest gorsze niż sądziłem .

A jak myślisz skąd sie bierze różnica w cenie mię dzy tym badziewiem a np aquaelem ?
Sam sie zgodziłeś powyżej że aquael jest lepszy więc nie wiem po co drązysz temat

sprostowanie:
w "moim " przypadku każda rura miała oddzielny zasilacz i nie miałem kontaktu z wersją 2 rurki z jednego zasilacza chociaż i ak to niewiele zmienia co zresztą sam sprzedawca zastrzega : "pobór mocy - 65W (nie mylić z mocą świecenia)"
Zapewne aby nie było podstaw do reklamacji :)
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Zdjęcie zasilacza na aukcji jest przykładowe. Zasilacz ma 12V 5A. Ale założyłeś z góry, że wiesz lepiej. Do wersji plant jest oczywiście słabszy.

Może dasz link do tej cudownej belki? Zauważ, że różnice w cenie też dla niektórych są istotne, a o to chyba chodzi w tym temacie.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

majkel pisze:Zdjęcie zasilacza na aukcji jest przykładowe.
to było tak od początku
majkel pisze: Ale założyłeś z góry, że wiesz lepiej.
bo opierałem sie na tym co widzę i to było zbieżne z tym co miałem w ręku
majkel pisze:Zauważ, że różnice w cenie też dla niektórych są istotne, a o to chyba chodzi w tym temacie.
Owszem zdaje sobie sprawę ale albo nie doczytałem albo nie ma wzmiankiże cena jest priorytetem

Zresztą nie widze sensu tej dyskusji bo temat dawno został wyczerpany

1. proponujesz rozwiazanie
2. ja stweirdzam ze jest "badziewne" i proponuję inne (aquael)
3. zgadzasz sie ze moja propozycja jest lepsza ale droższa

bicie piany i przepychanki i ten cały OT

4. kwestia ceny - rozumiem argument
ODPOWIEDZ