Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Prośba o rzetelną opinię w sprawie Filtra/wkład OKAPU

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cyran00

PostWysłany: 05 Paź 2018 12:25    Temat postu: Prośba o rzetelną opinię w sprawie Filtra/wkład OKAPU Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
znalazłem w domu filtr do okapu, a raczej matę jaką daje się do okapu/wyciągu kuchennego
link poniżej.

https://www.obi.pl/akcesoria-do-wyciagow-kuchennych/lux-tools-filtr-z-weglem-aktywnym-2-szt-/p/2812006

Mata ta zawiera aktywny węgiel, proszę więc o informację czy taki materiał może być użyty w filtrze zewnętrznym przelewowym jako ostatnia warstwa filtrująca, bilogiczna ?

Pytam, ponieważ chciałbym tego użyć zamiast jakiejś wwaty bądź innego materiału.

Jeśli NIE nadaje się , proszę o informację co z domowego sprzętu/metariału można użyć aby spełniało funkcję ostatniej warstwy biologicznej filtra.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majkel

PostWysłany: 05 Paź 2018 12:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bym nie ryzykował. Może się nadaje, może nie. Nie wiadomo co oprócz węgla w tym siedzi. Może uwalniać coś do wody, nawet nie chodzi o toksyczne substancje, ale jakieś drobiny, włókna czy coś...

Jak medium biologiczne, nadaje się praktycznie wszystko obojętne chemiczne i porowate. Klasyka to keramzyt, pumeks, czy po prostu gąbka.
Powrót do góry
cyran00

PostWysłany: 05 Paź 2018 12:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz
a cos co moge posiadac w domu, np jakas wata, badz bandarz, jak to widzicie? nadaje sie?
Powrót do góry
majkel

PostWysłany: 05 Paź 2018 12:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie, bawełna się nie nadaje, a na dodatek, bandaże czy wata często są nasączane środkami antybakteryjnymi.

Dla czego w domu? Keramzyt kupisz w kwiaciarni, jest bardzo tani.
Powrót do góry
pimowo

PostWysłany: 05 Paź 2018 13:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, akwarystyczne media filtracyjne to nie są jakieś wielkie sumy, więc nie warto kombinować.
Powrót do góry
cyran00

PostWysłany: 05 Paź 2018 13:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

i ostatnie potwierdzenie poprsze ?Smile
czy ten Kermazyt, nalezy dokładnie wypłukać i mogę go dać na górna warstwe filtra?

Na dole filtra mam porcelanke takie krążki, później mam coś w woreczku i do końca nie wiem co to , wygląda jak mały biały żwirek, i na to chciałbym dać coś jeszcze, ponieważ filtr ( koszyk) wydaje mi się, że nie do końca jest wypełniony.
W drugim koszyczku mam gąbkę nową i czy coś tam jeszcze dać ?
Powrót do góry
majkel

PostWysłany: 05 Paź 2018 13:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Keramzyt trzeba przepłukać, bo będzie pylił. Ale jak nie wypłuczesz, nie stanie się nic strasznego. Może być w ostatniej warstwie, ale jest lekki, zwykle pływa, więc lepiej dać na niego jeszcze jakąś gąbkę, czy siatkę.
Ten biały żwirek to może być zeolit, może wapień. Ciężko stwierdzić. Smile Jak nie jesteś pewien, lepiej wyjąć.
Tak jak napisał Pimowo, ceramika w zoologicznym, to też nie majątek. Jeśli nie potrzebujesz tego na prawdę bardzo dużo, może warto się zainteresować.
Powrót do góry
cyran00

PostWysłany: 05 Paź 2018 13:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oki
dziekuje za odpowiedzi i zamykam temat. Dzis rusze do zoologika po reszte wypelnienia filtra:)

Milego weekendu życzę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: