Sposób na bimber

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Tutaj całkowity koszt to 120 zł, manometr zaworem bezpieczeństwa, zaworek, nakrętki, węże i dyfuzor szklany dyfuzor ze spiekiem. Koszt bimbru, to kilka zł.
Jak się sprawdzi na dłuższą metę, nie wiem, podobno wersja z żelatyną, ma działać miesiąc.
Złożysz zestaw z butlą wysokociśnieniową, za mniej niż 200 zł?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

goldi_ pisze:
pimowo pisze:Jako, że lubię majsterkować więc będą próby z bimbrownią.
i wszyzstko jasne
Tylko na dłuższą metę to nie dla mnie ponieważ jestem zbyt leniwy, tfu! brzydkie słowo, jestem zbyt wygodny :P
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

majkel pisze:Złożysz zestaw z butlą wysokociśnieniową, za mniej niż 200 zł?
Ależ oczywiście - to wynika z wczesniejszego mojego wpisu .
Nie podałem tam kosztu reduktora ale własnie sięgnąłem po praragon : 48,70 reduktor f-my PERUN. pewnie kilka złotych taniej da sie wynaleźć ale to nieistotne bo i tak sie mieści w 200zł
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

No to gratuluję, faktycznie bardzo ciekawa opcja. Niedługo startuję z kolejnym akwarium, więc przemyślę temat.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

goldi_ pisze:Nie podałem tam kosztu reduktora ale własnie sięgnąłem po praragon : 48,70 reduktor f-my PERUN
Gdzie tak tanio sprzedają?
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Do tego trzeba jeszcze doliczyć zaworek precyzyjny, wężyki i jakiś dyfuzor. Niech będzie tanio, kostka lipowa ale to kolejne kilkadziesiąt zł. Nie zaprzeczam, że butla to lepsze rozwiązanie, ale bimbrownia jednak tańsza. Zestaw który złożyłem, to chyba najdroższa opcja na bimbrownię, a to i tak połowa ceny najtańszego zestawu z butlą.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

ale to co wymieniłeś przy bimbrowni również jest pitrzebne więc nie wliczaj do róznicy .

pimowo pisze:
W moim miescie jest sklep z pneumatyką i osprzetem spawalniczym .

Zreztą wszystko co sie kupuje nawet w necie w sklepach akwarystycznych to to samo co w sklepach pneumatycznych/spawalniczych tylko z wiekszą marżą

edit :
chyba przepłaciłem : https://allegro.pl/reduktor-CO2-argon-z ... 25096.html
lub https://allegro.pl/reduktor-CO2-argon-z ... 61872.html itd
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

goldi_ pisze:ale to co wymieniłeś przy bimbrowni również jest pitrzebne więc nie wliczaj do róznicy .
Ale w mojej bimbrowni to jest wliczone. Więc jeśli tego nie wliczamy, to za koszt bimbrowni przyjmijmy koszt pustej butelki po napoju, pół łyżeczki drożdży, 4 łyżek cukru i pół paczki żelatyny.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Patrząc na to wszytko:
1. bimbrownia
+ tani zestaw na start
+ dość tanie uzupełnianie
+ radość DIY
- na krótko wystarcza
- zestaw mało stabilny
2. zestaw CO2
- drogi zestaw na start
+ dość tanie uzupełnianie
- brak radości z DIY
+ na długo wystarcza
+ zestaw bardzo stabilny
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Jestem świeżo po zmianie bimbrowni na butlę i jeśli chodzi o bawienie się żeby to ustawić wszystko + jak znajdziesz nieszczelność jak ja to masz 100% większą zabawę niż z bimbrownią :D

A tak na poważnie butlę mam dopiero 1 dzień jednak już czuję ulgę na myśl że nie muszę wymieniać zacieru co tydzień i co chwile gdzieś to uszczelniać.
Koszta początkowe butli w moim przypadku były spore - jestem laik więc wydałem na pewno więcej niż ktoś kto by sobie sam to wszystko zrobił, więc myślę że moje koszta można obniżyć o około 100 zł gdy ktoś potrafi to wszystko sam poskładać.

I kwestia strachu przed butlą - wystarczy poczytać odpowiedzi na moje pytania na forum, wszyscy klarownie i w miły sposób udowodnili że strach przed butlą jest w większości wyolbrzymiany.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

pimowo pisze:- brak radości z DIY
Jest radość :) Problemem potem okazuje się rozpuszczanie gazu w wodzie. I wtedy jest radość jak kombinujesz jak to ładnie rozpuścić.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
majkel
Posty: 295
Rejestracja: 17 maja 2015 11:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: majkel »

Aktualizacja:

Dwa tygodnie, a bimbrownia z galarety nadal działa, praktycznie żadnych skoków wydajności. Nie jest bardzo wydajna, ale wydaje mi się, że na moje potrzeby wystarczy. Galarety ubyło jakieś 2 cm, więc teoretycznie powinno działać jeszcze długo, o ile stężenie alkoholu nie zabije drożdży.
ODPOWIEDZ