[112l] Nowe 112l

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Meg86
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2018 12:02

[112l] Nowe 112l

Post autor: Meg86 »

Witam wszystkich, miesiąc temu założyłam akwa 112l, sporo roślin, ładnie rośnie. Chcialabym zapytać o obsadę, a mianowicie planuje wpuścić 4 samce gupika pawie oczko i 6 samic. Przyda się też coś do kontrolowania narybku. Czy para gurami złotego albo parka pielegniczek kakadu da radę? Czy można trzymać gurami i pielegniczki razem w takim akwa?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Temat przenoszę do Działu Obsady.

Proszę podaj parametry wody, jakim dysponujesz, do nich dobierzemy obsadę.

Na gurami to akwarium jest za małe. Kakadu mają odmienne wymagania co do parametrów wody niż gupiki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Meg86
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2018 12:02

Post autor: Meg86 »

Nie zgadzam się ze 112l dla jednej pary gurami to za mało, te ryby wymagają akwa 80l+,czyli 112l jest wystarczające dla tego gatunku. Chciałam się dowiedzieć która z tych rybek (ww) lepeij będzie kontrolować populację gupika pawie oczko.woda 10dgh, 26°, pH 7. Widziałam już nie raz akwa z obsada gurami I kakadu albo ramirezka mi, chcialam się dowiedzieć od kogoś kto posiada taki zestaw jak to wygląda w praktyce, czy podczas tarla te ryby walczą między sobą czy raczej nie wchodzą sobie w drogę.
pamparampam
Posty: 83
Rejestracja: 13 sty 2018 18:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: pamparampam »

Meg, z całym szacunkiem ale to że widziałaś u kogoś kakadu z gurami to jeszcze nie oznacza, że ryby mają się dobrze.
Meg86
Posty: 3
Rejestracja: 10 paź 2018 12:02

Post autor: Meg86 »

Z całym szacunkiem ale twoja odpowiedź do tematu nic nie wniosła, czy te ryby będą się atakować wzajemnie, czy kakadu będzie gonić gurami czy odwrotnie, jak to wygląda podczas tarla obu tych gatunków? Czy parametry wody dla nich są zupełnie inne jedne wola zasadowa drugie kwaśna itp? Taki wpis że ryby nie będą miały się dobrze raczej nie jest dość precyzyjny...chciałam się dowiedzieć czy gurami wyje nadmiar narybku gupikow, w środowisku naturalnym tak, podobnie jak i skalar, bo żyją obok siebie. A czy kakadu da radę? Nadal brak odpowiedzi...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Gurami to gatunek azjatycki i nie żyje w jednym środowisku z gupikami. Czy będzie polować na narybek? Trudno powiedzieć, pewnie tak. Natomiast na pewno w czasie tarła będzie atakować większość ryb w akwarium i w 112l nie powinno się trzymać razem dwóch gatunków terytorialnych.
Może jeszcze sprecyzuj proszę o jakim gatunku gurami piszesz.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ