Pęcherzyki z jajami na szybie?

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
tomx
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018 9:39

Pęcherzyki z jajami na szybie?

Post autor: tomx »

Witam kolegów i koleżanki,
Do tej pory czytalem tylko forum, ale dziś rano zauważyłem na przedniej szybie takie zjawisko, którego nie mogę rozpoznać. Także, jednocześnie witam i proszę o pomoc w identyfikacji:

Foto:
https://i.imgur.com/oGuzkjO.jpg

Przednia szyba zaszła trochę glonem i miałem zamiar ją oczyścić, ale w kilku miejscach znajdują się jakby przeźroczyste pęcherzyki z białymi kropkami w środku.
W akwarium znajdują się Taiwan Sakura i Red-Bee. Ostatnio gdzieś dostrzegłem dwa małe bliżej niezidentyfikowane ślimaki niewielkich rozmiarów.

Orientuje się ktoś z Was, cóż to może być?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

skoro chciane masz tylko krewetki [i wiesz gdzie jaja trzymają], a ślimaki są niezidentyfikowane to właśnie zalążek ich inwazji...osobiście nie dążyłbym wcale do bliskiego zapoznania się z "muszlowatymi" i razem z glonem skasowałbym ten nalot :wink:
tomx
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018 9:39

Post autor: tomx »

MarJan pisze:skoro chciane masz tylko krewetki [i wiesz gdzie jaja trzymają], a ślimaki są niezidentyfikowane to właśnie zalążek ich inwazji...osobiście nie dążyłbym wcale do bliskiego zapoznania się z "muszlowatymi" i razem z glonem skasowałbym ten nalot :wink:
No wlasnie co do lokalizacji jaj krewetek nie mam pewnosci, zbiornik jest dosc swiezy, mowiac szczerze zarowno widzialem krewetki przyczepione do szyby w tym miejscu jak i slimaki. Choc z drugiej strony, gdyby krewetki wybraly to miejsce do zlozenia jaj bylbym bardzo zdziwiony, ze wzgledu na to, ze maja o wiele wiecej, bezpiecznych miejsc.

Dobra, doczytałem - to będą na sto procent jaja slimaka, dzisiaj wieczorem usune - mam nadzieje skutecznie - przyszlych/niedoszlych lokatorow

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". MOD BARA
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Z tego, co mi wiadomo, to krewetki noszą jaja pod odwłokiem aż do momentu wylęgu młodych, nie składają jaj gdzie popadnie... :wink:

Przynajmniej w moim akwarium, piszę o trzymanych przeze mnie RC i sakura yellow.

To, co pokazujesz na zdjęciu to są jaja ślimaka. Ewidentnie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Slonick
Posty: 45
Rejestracja: 16 sie 2018 19:26

Post autor: Slonick »

Wiedze mam mala, ale akurat mam i krewetki i slimaki i wypada mi sie tylko zgodzic z BARA we wszystkim.
ODPOWIEDZ