pytanie Jan Knigawka

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

pytanie Jan Knigawka

Post autor: Jan Knigawka »

Podlacze sie pod temat. W moim akwarium pojawily sie male gupiki. Czy moge je zostawic w akwarium 54l czy lepiej przelozyc je do mniejszego akwarium. W akwarium mam neony, molinezje, gupiki i otoski. Dziekuje za odpowiedz.

Temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej przez innego Autora, w dodatku spor czasu temu. Proszę zakładaj własne tematy. MOD BARA
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

po co mniejsze akwarium,docelowo i tak mniejsze będzie za małe, a teraz masz tak pokręconą obsadę, że i te gupiki nie robią różnicy- zabierz się za lekturę i pozbądź ryb, dla których nie stwarzasz optymalnych warunków
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

Post autor: Jan Knigawka »

O tym wiem. Większe akwarium dla molinezji już w drodze.

Tymczasem mam problem taki ze dorosłe ryby ganiają te male gupiki. Wczoraj było ich 6 dzisiaj zostały 2. A druga sprawa jest taka czy ma sens podawać im pokarm pyłowy do takiego duzego zbiornika?.
54l
neony czerwone, otoski, gupiki, molinezje (te ostatnie wkrotce w wiekszym)
pH 7,6 KH 9 N02 0,2
Hygrophila Siamensis, Cryptocoryne, Ludwigia Repens Rubin, Vallisneria Spinaris, Pistia stratiotes
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zostaw małe gupiki w spokoju. Teraz nieco poznikają, za moment urodzą się następne i nie będziesz wiedział, co z nimi zrobić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

Post autor: Jan Knigawka »

Nie karmic? Czy pokruszyc zwykle platki na bardzo drobny pyl?
54l
neony czerwone, otoski, gupiki, molinezje (te ostatnie wkrotce w wiekszym)
pH 7,6 KH 9 N02 0,2
Hygrophila Siamensis, Cryptocoryne, Ludwigia Repens Rubin, Vallisneria Spinaris, Pistia stratiotes
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Możesz rozetrzeć im płatki.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ