Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   U篡tkownicyU篡tkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomo軼iPrywatne wiadomo軼i   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pu豉pka na krewetki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast瘼ny temat  
Autor Wiadomo嗆
BARA
Moderator
Moderator

Do陰czy: 31 Maj 2006
Pom鏬: 723
Sk康: Bia造stok

PostWys豉ny: 15 Pa 2018 11:28    Temat postu: Pu豉pka na krewetki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
poniewa od lat zmagam si z plag krewetek, postanowi豉m wreszcie spr鏏owa zrobi pu豉pk na krewetki. Jak postanowi豉m tak zrobi豉m. Moje dzia豉nia opisuj poni瞠j, a temat zostawiam otwarty na kolejne pomys造.

Na pocz徠ku... u篡豉m du瞠go opakowania po TIK-TAKach, oczywi軼ie uprzednio je wymy豉m i wyczy軼i豉m z oklejenia.
Przygotowa豉m r闚nie kawa貫k zw篹aj帷ej si rurki, kt鏎y nagrzanym no瞠m odci窸am od cz窷ci d逝gopisu. Ca這嗆 wygl康a tak:

W pokrywie opakowania wyci窸am na gor帷o dziurk, u篡te narz璠zia i efekt prezentuj poni瞠j (rant przy dziurce wyci窸am no瞠m).

Teraz zamocowa豉m rurk do pokrywy opakowania:

Tak to wygl康a po zamkni璚iu:

Nala豉m wody (z akwarium!) i posypa豉m p豉tki oraz pomog豉m im zaton望 przy pomocy wyka豉czki:

Widok na ca這嗆:

Po w這瞠niu do akwarium okaza這 si, 瞠 wszystko p造wa... Zdj璚ie z powierzchni wody:

疾by zatopi musia豉m w這篡 do 鈔odka dwa kamienie po czym pu豉pk umie軼i豉m z przodu akwarium i oczekiwa豉m co dalej:

Zero zainteresowania!

Po d逝窺zym czasie wyj窸am pu豉pk i porobi豉m dziurki na gor帷o z g鏎nej strony pude趾a:

Ponownie zatopi豉m pu豉pk i dosy szybko pojawi豉 si pierwsza krewetka zwabiona zapachem karmy:

i ... nic z tego.

Przez ca陰 noc do pu豉pki wesz豉 tylko JEDNA ma豉 krewetka, pomimo sporego zainteresowania.

Stwierdzi豉m wi璚, 瞠 musz pu豉pk otworzy bardziej (rurka za w御ka?) i umie軼i inaczej (mam cierniooczki...)

Pierwsze zainteresowanie:

I zdj璚ie po godzinie.
Jak wida, co si z豉pa這 i s kolejne ch皻ne do wej軼ia:

Pu豉pk zlikwidowa豉m. Po godzinie z豉pa這 si siedem krewetek, ale widzia豉m, 瞠 wchodz i wychodz z pu豉pki, wi璚 jej rola nie do ko鎍a si sprawdza.

Mam pomys ju na inn pu豉pk, ale o tym w nast瘼nym po軼ie.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada r騜na, du穎 ro郵in i krewetki. Nie stosuj chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialno嗆 za 篡we i czuj帷e stworzenia, kt鏎e nie krzycz.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Tlen WP Kontakt
bbxdd

Do陰czy: 30 Gru 2017
Pom鏬: 3
Sk康: Gorz闚 Wielkopolski

PostWys豉ny: 15 Pa 2018 16:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pomys ca趾iem niez造. Mo瞠 zainspirowa by si fabrycznymi pu豉pkami na 郵imaki? W tych najcz窷ciej spotykanych drzwiczki otwieraj si do g鏎y i do 鈔odka, co sprawia 瞠 郵imaczek wejdzie, ale nie wyjdzie, bo musia豚y poci庵n望 drzwiczki.

45l
Woda: KH: 11 stopni niemieckich, GH: 16 stopni niemieckich, pH: 7,7-7,8
Obsada: 3x 郵imak helena + gupiki Endlera (1+2)

Odkry貫m Ameryk
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23823
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆
BARA
Moderator
Moderator

Do陰czy: 31 Maj 2006
Pom鏬: 723
Sk康: Bia造stok

PostWys豉ny: 15 Pa 2018 16:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedy pr鏏owa豉m to o czym piszesz, ale krewetki nie widz帷 otworu nie popychaj drzwiczek (nie napieraj na nie), po prostu id dalej. Musz mie wyra幡y otw鏎 wej軼iowy.

Kolejna pu豉pka b璠zie z przeci皻ej buteleczki z odwrotnie w這穎n szyjk. Materia造 ju mam, teraz musz znale潭 czas.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada r騜na, du穎 ro郵in i krewetki. Nie stosuj chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialno嗆 za 篡we i czuj帷e stworzenia, kt鏎e nie krzycz.
Powr鏒 do g鏎y
Zobacz profil autora Wy郵ij prywatn wiadomo嗆 Wy郵ij email Tlen WP Kontakt
MarJan
Akwarysta

Do陰czy: 23 Kwi 2017
Pom鏬: 119
Sk康: Stargard

PostWys豉ny: 15 Pa 2018 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Butelka do mnie przemawia- ma這 kt鏎a wykombinuje jak wyj嗆 "鈔odkiem", raczej b璠 chcia造 pcha si po bokach 軼ianki...tylko nie wiem co lubi moje krewetki, wola豚ym jako przyn皻 zastosowa co wi瘯szego typu marchewka ni p豉tki....podejrzewam, 瞠 u mnie wszystko po rybach jedz i ju. Swoj drog marchewka najlepiej "wchodzi" ampulariom Mr. Green

Moje 112l >>klik<< Smile
Powr鏒 do g鏎y
bbxdd

Do陰czy: 30 Gru 2017
Pom鏬: 3
Sk康: Gorz闚 Wielkopolski

PostWys豉ny: 16 Pa 2018 21:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mo瞠sz wrzuci do pu豉pki to czym karmisz ryby, marchewk, co tam chcesz... W butelce jest du穎 miejsca. Proste i genialne rozwi您anie. Tylko 瞠by te Apularie nie zablokowa造 wej軼ia...

45l
Woda: KH: 11 stopni niemieckich, GH: 16 stopni niemieckich, pH: 7,7-7,8
Obsada: 3x 郵imak helena + gupiki Endlera (1+2)

Odkry貫m Ameryk
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23823
Powr鏒 do g鏎y
Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona G堯wna -> Autorskie rozwi您ania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do:  
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚
Nie mo瞠sz g這sowa w ankietach
Nie mo瞠sz do陰cza plik闚 na tym forum
Nie mo瞠sz 軼i庵a plik闚 na tym forum