Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

test jbl NO3

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spikus

PostWysłany: 21 Wrz 2018 10:03    Temat postu: test jbl NO3 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej

mam dość nietypowy problem zamowilem walizke z testami kropelkowymi jbl. po rozpakowaniu brakuje lyzeczki do sypania proszku aby zrobic test NO3. czy ktos bylby w stanie sprawidzic ile gram proszku powinno wsypac sie do probowki??

pisalem do sprzedawcy jednak wolalbym juz zrobic te testy wiadomo start akwarium 😁
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
goldi_

PostWysłany: 21 Wrz 2018 10:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

0,15g

edit :
,15 g to zawartośc jednej miarki a że zapodajesz 2 miarki to do probówki wsypujesz ok 0,3g
piszę ok bo jak nabierasz z nowego i przyciśniesz miarkę do ścianki to upchasz więcej a jak luźno nabierzesz to wiadomo
Powrót do góry
spikus

PostWysłany: 21 Wrz 2018 20:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akwarium zalane 6 dni temu. kupione uzywane kubeł nie byl plukany (wkłady ceramika x2, lawa, gabka) zwir tez nie

dzis zrobione pierwsze testy

KH 7
ph7-7,5
NO2 0.01 bardzo lekko zabarwina woda
NO3 5-10
fe 0

coś zaczyna sie dziać? kiedy teraz powtorzyc testy?

jakie jeszcze dokupic?
Powrót do góry
lysy68
Pomocnik

PostWysłany: 22 Wrz 2018 9:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

NO2 dopiero zacznie ci windować w górę po tygodniu więc spokojnie niech dojrzewa bez żadnego życia.
na razie te podstawowe testy z walizki ci w zupełności wystarczą.chyba że zakupiłeś tą większą ze wszystkimi testami.
jak zaczną się problemy z roślinami albo glonami to dodatkowo przyda się PO4 i K .

M.M
Powrót do góry
spikus

PostWysłany: 22 Wrz 2018 22:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczynaja mi gnic rosliny do ten pory nic nie dawałem. podloze żwir. oswietlenie 0.3w/l slabo wiem rozgladam sie nad przerobieniem pokrywy

myslalem dodac carbo do wody. poki co jak sadzilem rosliny wrzucilem kilka kulek torfowych pod korzenie.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 24 Wrz 2018 8:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy temat dotyczący testów można zamknąć?

Na temat problemu z roślinami załóż proszę odpowiedni temat w dziale Rośliny.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
mark_farina
Akwarysta

PostWysłany: 17 Paź 2018 16:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spikus napisał:
zaczynaja mi gnic rosliny

Czesc

Podeslij jakies foto tych biedakow. Czy gnija mlode czy stare liscie, czy moze gnije cala roslina? Byc moze po zdjeciach bedziemy w stanie stwierdzic co im dolega.
Powrót do góry
BARA
Moderator
Moderator

PostWysłany: 17 Paź 2018 16:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marku, poprosiłam Autora tematu o utworzenie osobnej dyskusji w dziale Rośliny.
Ten temat zamykam.

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen WP Kontakt
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Woda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: