Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[140] nowe otwarcie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
majkel

PostWysłany: 06 Paź 2018 16:36    Temat postu: [140] nowe otwarcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Totalny restart mojego 140, dobiega końca. Smile Jeszcze sprawy kosmetyczne, trochę roślin jeszcze mam w zapasie, pewnie posadzę. Podłoże nie płukane, pyli bardziej niż się spodziewałem, ale dobra filtracja załatwi sprawę. Oprócz szkła, zmienione praktycznie wszystko, tylko trochę roślin ze starego akwa zostało, kryptokoryny i anubiasy. Reszta wszystko nowe, podłoże, kamienie, korzenie, oświetlenie, wkłady w filtrze, woda i szafka.

Jeszcze nie całkiem gotowe, ale widać koniec.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/ccaed24556f33c8a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
majkel

PostWysłany: 18 Paź 2018 18:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jako, że temat cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem i ożywioną dyskusją - odpisuję sobie sam. Wink
Do akwarium trafili pierwsi mieszkańcy: kilka krewetek i trzy małe zbrojniki. Chciałem pokazać je na zdjęciu, ale te mikrusy dobrze się ukrywają. Smile

https://www.fotosik.pl/zdjecie/40107da06a337ba1
Powrót do góry
Raori
Początkujący pomocnik

PostWysłany: 18 Paź 2018 18:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na korzeniach masz jeszcze gluty?

[126L] Dark Matter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
majkel

PostWysłany: 18 Paź 2018 18:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Raori napisał:
Na korzeniach masz jeszcze gluty?

Trochę, ale już znikają. Nie preparowałem korzeni, więc żadna niespodzianka. Trzeba przeczekać i tyle.
Powrót do góry
Nir

PostWysłany: 18 Paź 2018 19:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Planujesz coś dosadzić na tym odciętym szczycie korzenia na środku? Jak dla mnie aż się prosi Smile
Powrót do góry
majkel

PostWysłany: 18 Paź 2018 19:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nir napisał:
Planujesz coś dosadzić na tym odciętym szczycie korzenia na środku? Jak dla mnie aż się prosi Smile

Jasne, że tak. Tylko jeszcze nie wiem co, mech, gałęzatka, czy coś jeszcze innego. Sugestie i porady mile widziane.
Powrót do góry
Nir

PostWysłany: 18 Paź 2018 19:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

majkel napisał:

Jasne, że tak. Tylko jeszcze nie wiem co, mech, gałęzatka, czy coś jeszcze innego. Sugestie i porady mile widziane.

Ja bym tu widziała jakiś fajnie "rozgałęziający się" mech, żeby może trochę opadał w dół z tego płaskiego szczytu, ale niewiele pomogę bo na gatunkach się nie znam kompletnie.

Tak czy siak same korzenie są ekstra, jak zarośnie to będzie klimacik Smile
Powrót do góry
grzesi3k

PostWysłany: 20 Paź 2018 13:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może coś fikuśnego Wink np. Nymphoides aquatica? Mech tak blisko i w tym miejscu może być targany przez ruch wody.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: