Sprzęt do akwarium 72L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kolokolo129
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2018 13:43

Sprzęt do akwarium 72L

Post autor: kolokolo129 »

Witam jak w temacie proszę was o poradę odnośnie sprzętu
Akwarium o wymiarach 60x30x40 będzie stało w sypialni 1,5 m od łóżka więc musi być cicho w przyszłości planuje obsadzić je Harem bojowników + razbora galaxy 15 sztuk + Otoski na dno Akwarium będzie we wnęce więc tylko przednia część będzie miała dostęp do światła dziennego. Chciałbym nabyć akwarium wraz z pokrywą i zainstalowanym w niej oswietleniem wystarczającym do tego litrażu. W akwarium oprócz wymienionej obsady znajdą się rośliny ale to pewnie w innym wątku napiszę. Myślałem nad zakupem filtra firmy Eheim Puck up 2010 słyszałem że jest cichy, grzałka 100W z termostatem moze coś polecicie? Do tego wiadomo termometr na szybę i nie wiem czy o czyms nie zapomniałem?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Otoski nie są rybami dennymi, bardzo rzadko widuję je na dnie- zazwyczaj są na roślinach i korzeniach [które trzeba zapewnić, bo to zbrojnik i potrzebuje celulozy z niego], ponadto jak bojowniki [26°C++] to raczej nie otoski, te w naszych sklepach z reguły nie wytrzymują wysokich temperatur podanych w atlasach i zdychają przedwcześnie.
kolokolo129
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2018 13:43

Post autor: kolokolo129 »

POKRYWA do Akwarium 60x30 cm PROSTA LED 10W 1050lm czy taka pokrywą z oświetleniem wystarczy do tego zbiornika
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Twoje akwarium to 72l, a oświetlenie 1050lm czyli wychodzi ~15lm/l
Mądrzejsze głowy mówią, że w akwarium z roślinami potrzebujemy 35-70lm/l

Nie samymi lumenami akwarium żyje i ważne jest jeszcze:
Ra - współczynnik oddawania kolorów
Kelviny - temperatura barwowa - barwa światła
kolokolo129
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2018 13:43

Post autor: kolokolo129 »

Doradzimy jakąś konkretną pokrywę?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Każda pokrywa z odpowiednimi wymiarami do Twojego szkła spełni swoje zadanie tak samo :P
Sam zdecyduj, z czego ma być, jak ma być otwierana- dzielona, że nie musisz całości ściągać by się dostać do szkła w środku, czy najzwyklejsza plastikowa.

Domyślasz się, że udogodnienia kosztują, napisz jakie koszta maksymalnie jesteś przeznaczyć to coś się zaproponuje.

Coś w tym stylu, z przesuwanymi świetlówkami byłoby wygodne...
Obrazek
kolokolo129
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2018 13:43

Post autor: kolokolo129 »

Myślałem nad pokrywą Diversa 1x15W tworzywo ewentualnie coś do tego dołączyć żeby było ok.
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Możesz dołączyć do pokrywy ze świetlówką 1x15W dodatkowy zestaw (dodatkową świetlówkę), ale w takim akwarium rośliny będą się wyciągały trochę ku górze (miałem takie akwarium i podobną pokrywę z 1x15W).
Akwarium o wysokości 40 cm wymaga już mocniejszego światła więc dodatkowy zestaw oświetleniowy jest wręcz wskazany.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
kolokolo129
Posty: 9
Rejestracja: 15 paź 2018 13:43

Post autor: kolokolo129 »

A co sądzicie o tym filtrze i jakie gotowe podłoże kupić na Allegro?
ODPOWIEDZ