[112l] ;;;;;-----------------> by MarJan

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

A nagrałem sobie kiryski jak pracują, nawet coś tam widać jak wypada zza pokrywy skrzelowej [ta z prawej strony, co ma ostatnio białawy nalot po jednej stronie ogona]:
https://www.youtube.com/watch?v=6p04Rpi1JIk

Co do takiej pułapki jestem trochę jednak sceptycznie nastawiony, w ogóle taka pułapka działająca na ciężar mi nie pasuje- ile musi ważyć "zdobycz"?
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Dokładnej wagi minimalnej zdobyczy nie znam. W Polsce łatwiej jest dostać wariant z drzwiczkami po bokach. Nasza zdobycz wchodząc do środka pcha drzwiczki, jednak od wewnątrz nie wyjdzie, bo musiałaby je pociągnąć.
Pozdrawiam.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Zaniedbane, zarosłe, tylko woda wymieniana co tydzień wężykiem...nie mogę łapsk do wody wkładać na razie- goją się :D
Obrazek
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Niezły busz :D
@MarJan, czy u Ciebie zostały tylko Neony? :shock:
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Fauna niezmienna- nic nie dechło- pochowało się i tyle. Nie wiem jak tam krewetki, czy są jakieś małe- jeszcze nie zauważyłem, stare widać, samice ładne czerwone, kilka samców też się wybarwiło choć nie wszystkie. Ślimory rosną, a Olx milczy- nikt nie chce, niedługo będzie trzeba zastosować plan awaryjny- znajoma ma bocje, dostanie na skarmienie :diabel

zdjęcie ducha
Obrazek

i pięknotek lub pięknotka
Obrazek

:) edit:
https://www.youtube.com/watch?v=iHcOdZF-J1w&t=7s
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Te sceny sexu ślimaków powinny być ocenzurowane hehe
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jest i przychówek:
Obrazek
Obrazek
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Gratulacje!
Stawiasz teraz pępkowe :D
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Prawdziwe pępkowe czeka mnie jeszcze w grudniu. :P
Jan Knigawka
Posty: 17
Rejestracja: 20 wrz 2018 19:41

Post autor: Jan Knigawka »

Swietny watek. Jakie masz pH wody to tych czerwonych neonow?
54l
neony czerwone, otoski, gupiki, molinezje (te ostatnie wkrotce w wiekszym)
pH 7,6 KH 9 N02 0,2
Hygrophila Siamensis, Cryptocoryne, Ludwigia Repens Rubin, Vallisneria Spinaris, Pistia stratiotes
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Dzięki za pochwałę dziennika i gratulacje :D
pH aż dziś zmierzyłem i wedle kolorków jest coś pomiędzy 6,5, a 7 [bliżej 6,5].

...cholera znowu korci mnie wpuścić prętnika, ale samego samca- będę bezwzględny, ale chyba raczej jak krewetki rzeczywiście się zagęszczą
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

I jest, i nie wytrzymałem oczywiście, żonka chciała zakupy w markecie robić, a tam zoolog...więc nowy mieszkaniec.
https://youtu.be/oAfIa-e5Z7w
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Prętnik piękny :)
Chyba będzie trzeba powiedzieć żonie żeby wybierała markety bez sklepów zoologicznych obok :D

Korzystając z okazji... jak to wygląda z kupowaniem ryb do akwarium mieszanego. Poddajesz je kwarantannie? Już wiele razy słyszałam, że trzeba być ostrożnym jeżeli chodzi o kupowanie ryb w przymarketowych zoologach :) Pytam z czystej ciekawości, bo sama pamiętam, że nigdy nie robiłam kwarantanny swoim nowym nabytkom :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kwarantanna powinna być, ale nikt mój znajomy takiego akwarium nie posiada....sklepy u mnie w mieście twierdzą nawet, że nie posiadają [dlatego nie chcieli rybek ode mnie na przykład- tak się tłumaczyli], ja też nie mam- kupuję prawie "na pałę"- oglądam zbiorniki, ryby, zwracam uwagę na ich kondycję...no i w końcu kupuję tylko w tych 3 wybranych sklepach, choróbska jakiegoś groźnego nigdy nie przywlokłem, więc troszkę "ufam"- tak mini mini, bardziej uspokajam się, że skoro jeszcze nic nie było, to nie będzie :P

Ten prętnik jest troszkę "zwichrowany"- ma uszczerbek na płetwie grzbietowej, ale myślę, że u mnie dojdzie do siebie :)
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Fantastycznie się ten jego ognisty ogon prezentuje na tle zieleni. Od patrzenia na Twoje akwarium mam ochotę obsadzić swoje nurzańcami "po sam korek". I świetnie się patrzy na rybkowe poczynania. No naprawdę, muszę powiedzieć, że Twój zbiornik jest totalnie w moim typie, do czegoś takiego sama będę dążyć, jak już kiedyś ogarnę wszystkie akwarystyczne podstawy i zrobię restart.
ODPOWIEDZ