Akwarium 7l grzałka 5W nie daje rady.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gokart
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Akwarium 7l grzałka 5W nie daje rady.

Post autor: gokart »

Witam.
Posiadam bojownika w akwarium 7 litrowym. Na początku kupiłem grzałke z plastikowej obudowie firmy aquel 5w. Grzałka Grzała tylko w dolnej jej części i przy temperaturze otoczenia 23 stopnie nie potrafiła podgrzać wody nawet o pół stopnia. Grzałke oddałem do sklepu.
Kupiłem inną 5W grzałke zatapialną Ga~1s zwykłą bez termostatu zgodnie z zasadą która podobno obowiązuje przy doborze mocy grzałki do wielkości zbiornika która mówi że średnio mu 0.5 do 1W na litr wody.
Grzałka 48 godzin w akwarium temp otoczenia 23.5 stopnia woda nagrzana do 25 stopni czyli trochę mało.
Czy grzałka o tej mocy nie powinna nagrzać wodę przy tych warunkach chociaż do 26 stopni.
A może termometr jest uszkodzony czy bardzo mało dokładny.
Już sam nie wiem.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

7 litrów dla bojownika to jest słoik. Proszę postaw mu normalne akwarium, minimum 45l żeby miał miejsce do pływania. A wtedy kupisz grzałkę 25W z termostatem bez problemu.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
gokart
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2018 19:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: gokart »

Na wiosnę planuje 100 litrowe akwarium ale póki co proszę o odpowiedź na moje pytanie.
ODPOWIEDZ