Jak prawidłowo spreparować korzeń?

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Jak prawidłowo spreparować korzeń?

Post autor: AaDd2001 »

Tak jak w temacie jak prawidłowo spreparować korzeń?
Korzeń był już zatapiany w akwarium ale wydostawało się z niego dużo białego ślizu. Korzeń jest kupiony w sklepie zoologicznym.

Słyszałem coś o gotowaniu w wodzie z solą ale nie wiem co dokładnie mam robić i jakie proporcje soli na litr wody dajmy na to.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Użyłem już wielu korzeni i tylko je parzyłem wrzątkiem, jak się pojawia biały ślub to odsysam go wężykiem, żyjątka też pomagają się go pozbyć, po jakimś czasie już go nie ma.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jak ze sklepu to wystarczy go wrzątkiem wyparzyć lub wygotować (jeśli się do garnka zmieści) i wyszorować twardą szczotką.
Basia (BARA) parzy (albo gotuje?) korzenie w wodzie z czarną herbatą.

Korzeń/gałąź pozyskany z natury (jezioro, staw, rzeka, las, bagno) należy wymoczyć aż zacznie tonąć a potem wygotować w wodzie z solą (chyba 1kg na 10 litrów wody).
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
AaDd2001
Posty: 187
Rejestracja: 06 gru 2017 15:22

Post autor: AaDd2001 »

A jak bym się zdecydował na gotowanie korzenia w roztworze soli to jakie dokładnie proporcje, są?

chemik4 daje co prawda podaje proporcje ale dodaje słowo ?chyba? więc sam nie jest pewny.

Jakie proporcje soli do wody jak długo trzeba gotować itp.?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę: użyj Szukacza. Na Akwaforum jest naprawdę sporo tematów dotyczących preparowania korzeni, w których opisaliśmy wszystkie stosowane przez nas metody...

Korzeń możesz wygotować w wodzie z solą - użyj szklanki soli niejodowanej (!!) na 5l wody, zagotuj to wszystko z korzeniem, wyłącz i pozostaw do ostygnięcia. Potem korzeń dokładnie wypłucz pod bieżącą wodą i pozostaw na parę godzin w czystej wodzie.

Możesz również korzeń zamoczyć w wodzie z wywarem herbaty, ja używam najzwyklejszej czarnej herbaty SAGA, ale może być każda inna, byle zwykła czarna, nie aromatyzowana i bez dodatków.
Gotuję 10l wody z 30 torebkami herbaty. Zalewam tym korzeń (trzymam go w pojemniku 35l - stara lodówka turystyczna) i pozostawiam do ostygnięcia (na noc). Na kolejny dzień korzeń płuczę pod bieżącą wodą i pozostawiam na kolejną dobę lub dwie w czystej wodzie - żeby znikł kolor - i korzeń wrzucam do akwarium.

To, co opisałam powyżej dotyczy końcowego procesu preparowania korzenia, co jest w Twoim przypadku.

Preparowanie korzeni pozyskanych z natury zajmuje mi czasami nawet parę miesięcy. Jest to zależne od korzenia (jakie drzewo), jego stanu (wilgotności, kwestii korowania i czyszczenia) oraz środowiska z jakiego był pozyskany.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ