akwarium 105 l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Dobrym i tanim podłożem jest zwykły piasek lub bardzo drobny żwirek rzeczny. Pod roślinami zakopujesz kulki nawozowe i działa doskonale. QwW pierwszej kolejności oddaj ryby. I tak dla pewności: Filtr chodzi 24/h?
Pozdrawiam.
patryk451
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2018 16:38

Post autor: patryk451 »

filtr i grzalka 24 a oświetlenie około 10 , podloze już zmienion ciemny zwirek został ladnie na pol akwarium a druga polowa zwirek budowlany tez drobniutki około 5 mm laczenie zwirkow przykryte kamieniami jest calkiem inaczej  zostało dodac roślinek więcej  pod roślinki daje na te tabletki na start krusze je:) więcej chemii nie daje bo nie na tym chyba to polega hehe

a ryb nie oddam ludzie wyluzujcie masa ludzi trzyma neony z molinezjami i rybkom nic nie jest mimo ze to innym biotop.. mysle o drugim akwa wtedy ewentualnie je rozdziele i będzie książkowo:) to nie żadna zbrodnia jeśli woda jest ok rybom przez tydzień nic się nie stanie

aha i wastwe podloze po zmianie od razu zrobiłem grubsza około 5 cm jak sugerowala "Bara

mysle ze mniej bałaganu , wg mnie roznica kolosalna . brakuje roślin z tym się godze w 100 % ale to będzie na dniach dolaczam fotke

https://www.fotosik.pl/zdjecie/8c20204b1525f2d5

Ostatni raz Cię proszę: NIE PISZ POSTA POD POSTEM, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Pisałam Co o tym nawet na pw! Twoje posty połączyłam, kolejne będę usuwać jak to robiłam do tej pory. MOD BARA
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

To nie tylko inny biotop ale całkiem inne wymagania, czyli dla tych ryb woda nie będzie Ok, jak dla jednych będzie dobrze to dla drugich okropnie. Albo neonki, albo molinezje. Nie pisz posta pod postem, użyj opcji "zmień" w lewym górnym rogu. I nie przestaniemy dopóki nie zrobisz porządku obsadą. Niestety.
Pozdrawiam.
patryk451
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2018 16:38

Post autor: patryk451 »

to teraz powinno być ok? myślisz ze woda z podmiany do drugiego akwarium była by dla neonow ok? oczywiście nizsza temperatura
Ostatnio zmieniony 07 lis 2018 20:27 przez patryk451, łącznie zmieniany 1 raz.
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Znaczy w prawym górnym rogu każdego Twojego postu.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

patryk451 pisze:Obrazek

Po lewej stronie dosypałeś kamieni, a nie prawidłowego podłoża. Przecież Ci już pisałam, że pomiędzy kamyki będą się dostawać szczątki roślin, odchody ryb, resztki pokarmów - zaczną gnić i zatruwać wodę.
Poczytaj co powinno być prawidłowym podłożem w akwarium! Ewentualnie dosyp sporą ilość bardzo miałkiego piasku, żeby wypełnił szczeliny między kamieniami.

Zmierz parametry wody. Tetry i neony nie powinny być trzymane z molinezjami!

Nadal twierdzę, że powinieneś oddać ryby. Nawet molinezje wymagają sporej ilości roślin. Akwarium jest puste.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Nie nauczy się dopóki ryby nie zaczną zdychać, dopóki nie będzie miał problemów z glonami, zielonej wody czy pierwotniaków...czy jeszcze jakich innych "plag Egipskich", co na niego "ściągniemy" :twisted:
Ten typ tak ma- jak mój synek, dopóki nie złapie dekielka zapalonego znicza to nie uwierzy, że gorące :wink:


Sprawdzałeś to kruszywo budowlane czy nie reaguje z wodą, czy od razu chlup do akwa?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ale to może być naprawdę ładne akwarium, tylko trzeba je po prostu założyć prawidłowo.

Dolej wody do rantu pokrywy. I pamiętaj o podmianach przynajmniej 20% wody co tydzień z jednoczesnym odmulaniem podłoża.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
patryk451
Posty: 8
Rejestracja: 06 lis 2018 16:38

Post autor: patryk451 »

plukalem z 15 razy sparzyłem wrzątkiem polałem octem zero piany znowu wyplukalem i do wody :) gdzies wyczytałem ze dla bezpieczeństwa lepiej zostawić z 5 cm od góry bez wody ale nie wiem czy to ma sens :) w sumie szafka pod akwarium jest wzmocniona i wypoziomowana akwarium stoi idealnie dalem styropian 2 to nic nie powinno się stać jak bym dolal :) bezpieczeństwo ważne mam corke 2 letnia i broi mi już obskubuje styropian musze jakas listwe ladnie zalozyc :)
ODPOWIEDZ