[110l] [Dziennik] IwAgumi

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

[110l] [Dziennik] IwAgumi

Post autor: Agumi »

Po wielu miesiącach oczekiwania, czytania i kupowania... przyszedł czas również i na mój zbiornik :)

Start: 31.10.2018
Akwarium: 120x30x30 (OW)
Oświetlenie: własnej roboty
Podłoże: AquaArt Aqua Substrat PRO
Dekoracje: Scenery Stone
Filtracja: HW 303-B
Nawożenie: CO2, Micro, Macro, Carbo, Potas -> Podwodne Ogrody
Rośliny: Eleocharis sp. mini, Eleocharis vivipara, Eleocharis parvula, Ludwigia sp. mini super red, Cladophora.

Obrazek

Obrazek

Co do samego zakładania... miałam tyle problemów, że mam nadzieję, że teraz wszystko powoli będzie szło. Przysłano mi zły wlot i wylot do filtra (docelowo mają być ze stali nierdzewnej), w filtrze brakowało części do wylotu więc musieliśmy improwizować, z oświetleniem też były problemy, dlatego dopiero od jutra rana będą już docelowe trzy lampki, a nie jedna. Same lampki ledowe na giętkich "pałągach" to projekt mojego brata, który stwierdził, że dzięki temu będzie można w różny sposób eksponować akwarium i skały... powiem szczerze, że zakochałam się w tym jaki dają efekt i co można z nimi robić:) Komoda też jak się okazało po zalaniu była źle wypoziomowana... także miałam przebojowe dwa dni :D

Na chwilę obecną nie podaję żadnych nawozów, mam zamiar zacząć podawać je dopiero za dwa-trzy dni. Duża część wody i substratu pochodzi z innego dojrzałego zbiornika. Jutro też mam zamiar przenieść do akwarium samca bojownika i dwie samice żeby miały trochę więcej miejsca do pływania i żeby wspomóc cykl azotowy. W przyszłym tygodniu planuję dodanie do akwarium 10-20 sztuk krewetek Blue Bolt. Za trzy tygodnie bądź miesiąc (w zależności od wyników testów) mam zamiar wpuścić ławicę małych rybek około 20 sztuk. Wstępnie myślę nad Neon Simulans, ale muszę się upewnić, że rybom w akwarium będzie dobrze, dlatego na chwilę obecną jestem na etapie dopytywania różnych akwarystów :)

Tak na chwilę obecną wygląda moje akwarium i plan na przyszłość, ale wiadomo... zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości :) Trzymajcie kciuki żeby mnie glony nie zmiotły z powierzchni ziemi ^^
Felian
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2018 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Felian »

Fajnie to wygląda skałki kozackie! Zapowiada się ciekawie. Też niedawno wystartowałem, teraz chyba najgorsze u mnie czekanie aż akwa dojrzeje :)


A na tego bojownika to nie za szybko ??


Powodzenia !!
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Witaj. Rozumiem grę światła i cienia, ogólny pomysł jak i to, że się podoba, ma klimat itd., ale niedoświetlony trawnik to może być problem...
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Jakie to lampki mają być jeśli można wiedzieć?

Aranżacja bardzo ładna.
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Felian pisze:
A na tego bojownika to nie za szybko ??
Większość wody jest z dojrzałego akwarium, w którym ryby pływały, a reszta jest przefiltrowana. Wkład w filtrze też jest z dojrzałego akwarium, więc myślę, że nie jest źle, a ryby wpuściłam dopiero dzisiaj czyli po kilku dniach :) Również życzę powodzenia żeby tam wszystko ładnie rosło!
MarJan pisze:Witaj. Rozumiem grę światła i cienia, ogólny pomysł jak i to, że się podoba, ma klimat itd., ale niedoświetlony trawnik to może być problem...
Akwarium jest doświetlone właśnie dzięki tym lampkom, bo dzięki wyginaniu jestem w stanie doświetlić każde miejsce między skałami. Tak jak napisałam wyżej w poście lampy są trzy, a w razie gdyby coś się działo to dodamy jeszcze dwie. Wszystko było wyliczane tak żeby nie było żadnego problemu.
AleksanderK pisze:Jakie to lampki mają być jeśli można wiedzieć?
Każda lampa to 10W Full Spectrum White.
Dziękuję bardzo :)
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Ciekawi mnie jak sie zachowa podczas ataku glonów. Oby go rzecz jasna nie było.
Czy wokół skały wystającej nad wodę tworzy sie otoczka z glonów?
Wygląda interesująco.
Obrazek
[126L] Dżungla
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Raori pisze:Ciekawi mnie jak sie zachowa podczas ataku glonów. Oby go rzecz jasna nie było.
Czy wokół skały wystającej nad wodę tworzy sie otoczka z glonów?
Rozumiem ciekawość, ale jednak wolałabym nie doświadczyć glonowego ataku ^^ Nie ma żadnej otoczki, po lewej jest tylko przymocowana gałęzatka :) Długo się zastanawiałam czy wsadzić ją do akwarium, ale trochę poczytałam o tym, że jako, że sama jest glonem to podbiera substancje odżywcze im potrzebne dzięki czemu wstrzymuje trochę powstawanie innych glonów.
Bałam się też, że po prawej będzie martwy punkt za dużą skałą, ale widzę, że woda ładnie cyrkuluje. Połowa zakręca przed skałą, druga połowa ją obiega :D
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Czas chyba na mały update po tygodniu istnienia zbiornika :) Rośliny powoli rosną, woda zrobiła się już przejrzysta, a ryby pływają jak szalone :D W tym tygodniu zaczynam nawożenie i CO2. Oświetlenie to kolejna nasza prowizorka w oczekiwaniu na odpowiednie "pałągi". Jedyne co muszę jeszcze zmienić to odpowiedni wlot i wylot filtra. Kupiłam już jeden komplet ze stali nierdzewnej, jednak firma przysłała mi inną wielkość, a mniejszych niestety już nie posiadają. Mam nadzieję, że kolejny tydzień będzie równie dobry! :D


Obrazek
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Rybki po tygodniu? Mierzyłaś NO2? Po takim czasie poziom NO2 może być zabójczy dla rybek.

W jaki sposób planujesz nawozić?

EDIT: Zauważyłem że woda ze starego zbiornika, wybacz :)
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

AleksanderK pisze:
W jaki sposób planujesz nawozić?

EDIT: Zauważyłem że woda ze starego zbiornika, wybacz :)
Nie tyle co woda z innego zbiornika to przede wszystkim media filtracyjne :)
Planuję zacząć podawać mikro, makro. Do tej pory podawałam tylko potas w bardzo małych dawkach. Z carbo jeszcze sporo poczekam, a może i nawet je sobie odpuszczę.

Zaczynam rozmyślać nad krewetkami... miały być Blue Bolty, ale zaczynam się zastanawiać czy lepsze nie będą Black Rose albo Amano :/
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Zbiornikowi stuknął miesiąc więc czas na mały update. Niestety tak jak myślałam, po trzech tygodniach zaczęły się pojawiać glony i w akwarium zapanowała jesień. Nie chcę lać chemii więc na chwilę obecną próbuję przeczekać okrzemki aż znikną, chociaż może i źle robię :( Trawnik zaatakowany dalej rośnie i powoli podnosi się po najgorszym. Vivipara i ludwigia natomiast rosną jak szalone i trawkę z tyłu trzeba przycinać co kilka dni i zagęszczać :) Jak myślicie? Czekać aż przejdzie czy może podjąć jakieś działania? Na zdjęciu akwarium po kilku dniach bez oczyszczania.

Wyniki testów:
pH: 6,6
KH: 8
GH: 12
NO3-: 15
Po4: 0,7
K: 12
Fe: 0,3
Mg: 18 mg/l
Ca: 40 mg/l

Obrazek
Obrazek
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:39 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bardzo ładnie :)
Agumi
Posty: 34
Rejestracja: 25 paź 2018 0:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Agumi »

Bardzo dziękuję :)
Akurat jak robiłam zdjęcia to samiczka stwierdziła, że ona też chce i wpłynęła :D
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

No to zdjęcie z Bojkiem naprawdę świetne :brawo zresztą jak całe akwarium :brawo
ODPOWIEDZ