[182L] grzesi3k i jego niecodziennik - złoty półśrodek

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

E, no teraz róż pierwsza klasa! Śliczne.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Jesień w zbiornikach...też nawrzucałem liści dębu w niedzielę :)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Ha, ha i ja mam trochę liści, szyszek... widzę, że wszystkich jesień dopadła :D

@grzesi3k, śliczne akwarium, a ryby są po prostu prześliczne.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Coś jest na rzeczy. Pielęgniczki coraz częściej wspólnie robią przegląd zbiornika. Sprawdzają kamienie, korzenie, łupine kokosa. Samczyk zaczyna się coraz bardziej wybarwiać, na zdjęciu widać białe kropeczki na pyszczku i płetwach, które tak naprawdę nie są białe, a bardziej coś a'la "electric blue". Płetwa odbytowa ma taki fioletowawo-różowy kolor, którego aparat niestety nie jestw stanie wyłapać. Samiczka coraz bardziej żółto-oliwkowa. Dzisiaj rano całe dno było "przeorane" - kiryski tego nie zrobiły, są za małe.

Obrazek

Koledzy/koleżanki czy coś jest "na rzeczy"? Jak myślicie?
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 17:36 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Siedziałem teraz i się przyglądałem co tam się wyrabia i kurcze kiryski też się dziwnie zachowują. Porozstawiały się po zbiorniku i "stoja" w miejscu trzepocząc płetwami, coraz "skaczą" do tafli wody. Dzisiaj była zwykła podmianka z odmulaniem, dolałem 50/50 kranówy z destylowaną wodą. Udało mi się uchwycić simulansy - te dzikusy non stop się chowają i tylko co raz przepływają na widoku. Na jednym ze zdjęć widać kiryska jak "stoi" machając płetwami.

Obrazek

Obrazek
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

U mnie jak kiryski się trą to jest szał w zbiorniku - samiczki latają jak oszalałe, samczyki za nimi, górą, dołem, bokiem, pod korzeniem, między roślinami. To chyba polega na tym, że najwytrwalszy, najbardziej upierdliwy dla samiczki samczyk wygrywa. Bo każdy z nich się tej biednej samiczce podstawia i właśnie macha do niej ogonem, reklamując swoje walory. I tak co tydzień :P

Nie będę się powtarzać w temacie pielęgniczek (poza gratulacjami, że jednak chyba parka), ale za to simulansy jak świetnie się prezentują!
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Nir Poprzednie kiryski właśnie tak jak piszesz szalały standardowo po podmiance cotygodniowej. Pigmeje jakoś inaczej wariują (klasycznie chyba wszystkie kiryski mają ADHD). Czasamie śmiesznie to wygląda jak rozstawiają sięw równych odstępach i jeden po drugim startują w górę.

Z simulansów jestem bardzo zadowolony, jutro spróbuje może dokupić ze 3 (mam teraz 5 jeden zaginął w akcji...). Są fajniejsze niż inne neony, bo mają bardzo mocno świecący pasek :)

Szczerze, to mam nadzieję, że nic się nie zaczyna wycierać, ale pożyjemy zobaczymy.
Martwi mnie to, bo korzeń cały czas "kwitnie" i muszę ściągać co 2-3 dni ten syf... Jeśli coś złoży ikre to raczej spleśnieje :(
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

No u mnie są właśnie pigmejki i na co dzień są dość spokojne, a raz w tygodniu tak się wściekają. Całą ikrę składają na roślinach (na spodach liści), czasem na filtrze, nigdy nie przyczepiła nic żadna samiczka do korzenia. Niestety z jakiegoś powodu 95% ikry jest niezapłodnione i tak sobie trwają przeźroczyste kuleczki z białymi środkami dopóki ich nie usunę. Czemu tak jest - nie wiem.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Heh, no to moze to taka ich zabawa ;) Dzieki!
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Kiryski nie złożą ikry, bo masz Pielęgniczki. Wnioskuję to na podstawie tego, co miało miejsce w moim akwarium. Była przerwa, dopóki nie oddałem Boliwijek do sklepu.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Raori hmm czyli moze maja ochote ale sie boja...
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Piękne te simulansy. 🤔
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Próbowałem cyknąćjakieślepsze zdjęcie neonków ale niestety są zbyt płochliwe. Pielęgniczki za to coraz bardziej odważne.

Obrazek

Muszę go trochę podtuczyć. Zaczyna łapać fajne refleksy "electric" na pyszczku. "Pechowo" ustawił się na najciemniejszym tle i nie widać "grzebienia" na zdjęciu.

Z dobrych wieści, Salvinia rośnie jak głupia :)

Obrazek

Na koniec całość.

Obrazek

Dziękuję za komentarze i lecę spróbować lepsze fotki cyknąć :)
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Hej, szybki update, właściwie "pilny".

Chciałem cyknąć simulansy jakoś znośnie, chyba mi nawet wyszło (oczywiście nie tak jak u Raoriego, ale da radę):

Obrazek
Do tego grzybek na korzeniu prezentuje się wybornie ;)

Wymieniłem gąbki w filtrze, wsadziłem nowy wkład clearmax, podmieniłem 30% wody i już wczoraj zauważyłem że obsada zaczęła być bardziej aktywna niż przy zwykłej podmiance. Do tego salvinia ładnie ruszyła tworząc fajnągrę światłocieniem. Przestawiłem wylot filtra i zmieniłem troszkę cyrkulację w baniaczku.

No i tak cykałem te simulansy klnąc w kamienie (jakie uścierstwo szybkie!), kiedy zauważyłem, że coś jest "nie tak" z pielęgniczkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No dobra, cieszę się, że proroctwo wojtass9 się nie sprawdziło :)

Parka przeczesuje zbiornik i "sprząta", koło kokosa robią miejsce na ikrę (tak to wygląda) i czyszczą kamień. Dam im trochę więcej żarcia. Ciekawe co z tego wyjdzie. W sumie szybko się zebrały, jakiś miesiąc po wprowadzeniu do zbiornika i dobraniu w parę.

Bardzo proszę o porady, od osób które z sukcesem rozmnożyły boliwijki. Jaram się jak konar na reklamie ;)
Ostatnio zmieniony 18 lis 2018 19:29 przez grzesi3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany