[120l] Moje 120 L Akwarium ogólne

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Gk85
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2017 12:42
Lokalizacja: Częstochowa

[120l] Moje 120 L Akwarium ogólne

Post autor: Gk85 »

Witam wszystkich czas się pochwalić i moim akwarium :)
wielkość - 120 L
Filtracja - Aquael Unimax 250, napowietrzanie dodatkowo aquael pat mini

Bimbrownia CO2

Roślionność - troche tego jest - żabienice, annubiasy, mech christmas, strzałka skrzydlasta, limnophylia, rotalla czerwona, alternathea reinecki. Jeden duży korzeń red moor trochę niewidoczny bo mech go ładnie otulił.

Obsada - głównie mieczyki ,molinezje black molly i gupiki, ponaddto dwa zbrojniki, dwie brzanki sumatrzańskie.

Parametry - muszę zmierzyć ;)

Akwarium stoi jakiś rok czasu

Wymiary baniaka: 82x41x27

Wydaje mi się że w moim akwa udało mi się to co niektórzy uznają za niemożliwe czyli połączenie dość dużej liczby roślin z dużą obsadą ryb (jest trochę przerybione) ale duża filtracja i nakład pracy jaką wykonałem do tej pory zapewnia że ani rybom ani roślinkom nic złego się nie dzieje ;)

Obrazek

Czekam n a opinie zarówno te dobre jak i te złe;)
Ostatnio zmieniony 15 lis 2018 16:37 przez Gk85, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poprawiłam tytuł tematu na zgodny z Regulaminem Działu Galeria.

Podaj proszę prawidłowy link do zdjęcia, a najlepiej otwórz sobie zdjęcie w Fotosiku i pobierz kod na forum dyskusyjne. Wtedy od razu będziemy widzieć Twoje akwarium.

Jak długo akwarium już stoi?
Jakie są parametry wody?
Jakie są wymiary szkła?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Gk85
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2017 12:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gk85 »

Zrobione ;)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Ile w końcu ma to akwarium? Piszesz 120 L, a z podanych wymiarów wychodzi 90L.
Ogólnie fajnie. Ja bym dał jakieś tło i dolałbym wody przynajmniej do poziomu pokrywy.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Trex pisze:Ile w końcu ma to akwarium? Piszesz 120 L, a z podanych wymiarów wychodzi 90L.
A policzyłeś całke zwyczajną z wycinka tego okręgu? To nie jest prostokąt :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Zauważyłem to, ale aż 30 L różnicy?? Może i tak jest, dobra nie przemyślałem tego. Nigdy nie miałem do czynienia z profilowanym akwarium. Znalazłem kalkulator, który liczy takie pojemności i szerokość w najszerszym miejscu powinna mieć jakieś 46 cm. 20 cm różnicy, spoko może ma :ok :ok
Gk85
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2017 12:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gk85 »

Może ma 112..nie ważne ;) Tło było strukturalne ale usunąłem bo raz że mi się już znudziło a dwa dużo wtedy syfu się na nim gromadziło i szorowanie raz na miesiąc czy dwa...wody rzeczywiście trochę wyparowało od ostatniej podmianki ale w weekend będzie następna więc będzie więcej ;)
[120l] Moje 120 L Akwarium ogólne
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

I na grubym żwirku zielsko rośnie....na szczęście masz ryby, którym zazwyczaj kranowita pasuje, zbrojniki nieco pokrzywdzone...no i sumatry- "tygryski" to ryby stadne, ale jak są grzeczne i nie męczą innych ryb to bym więcej ich nie pakował, to zawsze ryzyko...
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Gk85 pisze:Może ma 112..nie ważne ;) Tło było strukturalne ale usunąłem bo raz że mi się już znudziło a dwa dużo wtedy syfu się na nim gromadziło i szorowanie raz na miesiąc czy dwa...wody rzeczywiście trochę wyparowało od ostatniej podmianki ale w weekend będzie następna więc będzie więcej ;)
W 54L mam takie tło i wiem co tam za nim się wyrabia. Syf, kiła i mogiła... dlatego w nowym akwarium nie montowałem tego badziewia, tylko okleiłem czarną folią i po problemie. :D :D
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Ja tam olewam, żwirki, grzałki, termometry i tła, rośliny chyba całkiem łądnie się trzymają i to mi się podoba :)
Gk85
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2017 12:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gk85 »

MarJan rośnie rośnie...ciekawe zjawisko zaobserwowałem...że raz na jakiś czas jeden z gatunków roślin zaczyna być dominujący tzn najbardziej się rozrasta, w momencie gdy go konkretnie przytnę dominować zaczyna inny ;) cwana ta zielenina :) zbrojniki dają radę brzanki też się trzymają a inni nie cierpią z powodu ich obezności...ale fakt więcej ich nie dokupię a zastanawiam się czy ich komuś nie wydać bo jakoś przestały mi pasować do całości...mam jeszcze w planach spróbować je wytrzeć bo tak się złożyło że to parka i samica jest zaikrzona (na 90%) :)
[120l] Moje 120 L Akwarium ogólne
Gk85
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2017 12:42
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gk85 »

Trex dokładnie widzę że ty też z tym syfem walczyłeś :) ale tak to jest że czasem chce się za dużo mieć a później okazuje się że to robiło więcej szkody :) jeśli dane mi będzie stawiać kolejne akwarium (240 L) to tło będzie stanowić kawałek ściany za akwa pomalowany na jakiś fajny niebieski odcień...to jest chyba najlepsze tło pod akwa:)
[120l] Moje 120 L Akwarium ogólne
ODPOWIEDZ