Miernik elektroniczny pH problem

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
artex23
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2018 21:48
Lokalizacja: Żychlin

Miernik elektroniczny pH problem

Post autor: artex23 »

Witam pisze z pewnym problemem mam zamiar hodować paletki zakupiłem wszystkie niezbędne rzeczy między innymi miernik elektroniczny filtr odwróconej osmozy i testy paskowe jbl. Akwarium 290l po odjęciu piasku 260l . Zalałem 225l może troche więcej samą wodą ro testy wody ro paskowy: pH ok.6,2 TwW 0 TwO 0 . elektroniczny pH 6,15. woda kranowa parametry test paskowy pH 8 TwW 20 TwO 21.Elektroniczny pH 7.8. Wcześniej w akwarium pływały rybki z jeziora malawi i było 30 kg kamieni, woda została spuszczona zostało może 5l na dnie w filtrze zew 8l i korzeń moczył się w wodzie kranowej to trochę też ma . 225 l to około 85% resztę miałem zamiar zalać kranówką . Kiedy dzisiaj skończyłem zalewać to 225l włączyłem obydwa filtry zew, i wew.po jakimś czasie zrobiłem test paskowy i pH wynosiło ok 6.2-3 TwW 0 TwO 0. Właśnie tutaj pojawia się problem kiedy wypłucze miernik elektroniczny w wodzie destylowanej włożę go do ro jest ok pokazuje 6.15-20 w tych granicach , ale kiedy wkładam do akwarium pH nagle skacze i pokazuje 7.39 i wogóle się nie zmniejsza. Czemu tylko w akwarium miernik się myli lub co jest powodem zawyżania wyniku. Ktoś ma jakiś pomysł. Dziękuje za odpowiedzi :D
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Z gadżetami różnie bywa. Najlepsze są testy kropelkowe.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

A paskowy jakie pH teraz w akwarium wskazuje?
artex23
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2018 21:48
Lokalizacja: Żychlin

Post autor: artex23 »

Trex pisze:A paskowy jakie pH teraz w akwarium wskazuje?
Paskowy w akwarium wskazuje pH 6,2-3
artex23
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2018 21:48
Lokalizacja: Żychlin

Post autor: artex23 »

bbxdd pisze:Z gadżetami różnie bywa. Najlepsze są testy kropelkowe.
Właśnie słyszałem podobno dobre są firmy zoolek prawda?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Testy ZOOLEK są OK, ale test NO3 wybierz innej firmy, przykładowo JBL czy Sera.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

Jaki to pH-metr? Kiedy był kalibrowany? W pracy mam dwa profesjonalne pH-metry (Elmetron CP-411) pracujące w trudnych warunkach (ścieki, pH od 0 do 14) i co miesiąc trzeba je kalibrować bo wyniki się rozjeżdżają.
W domu miałem jakiś pH-metr za 200zł i jakoś po 3 latach się zepsuł - wyniki pływały, nie dał się skalibrować nawet po zakupie nowej sondy.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
artex23
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2018 21:48
Lokalizacja: Żychlin

Post autor: artex23 »

chemik4 pisze:Jaki to pH-metr? Kiedy był kalibrowany? W pracy mam dwa profesjonalne pH-metry (Elmetron CP-411) pracujące w trudnych warunkach (ścieki, pH od 0 do 14) i co miesiąc trzeba je kalibrować bo wyniki się rozjeżdżają.
W domu miałem jakiś pH-metr za 200zł i jakoś po 3 latach się zepsuł - wyniki pływały, nie dał się skalibrować nawet po zakupie nowej sondy.
Tak jak ty napisałeś za 200 zł ma z 2 miesiące kalibrowany przed robieniem każdego testu
ODPOWIEDZ