[80l] Akwarium 40x40x50 [80l] optiwhite - dziennik

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

[80l] Akwarium 40x40x50 [80l] optiwhite - dziennik

Post autor: wysoki01 »

Cześć wszystkim :D
Na początek zacznijmy od suchych danych :P :
Wymiary: 40x40x50cm 6mm
Litraż: 80L
Szkło: Full Optiwhite
Szafka: 40x40x90cm
Filtr: AQUA NOVA NCF-600
Media filtracyjne: na starcie ceramika, węgiel, gąbki (standard dołączony do filtra). Po miesiącu wymiana węgla na Seachem Matrix oraz dołożenie Purigenu
Oświetlenie: Aquael Leddy Slim DUO Sunny&Plant 2x5W
Grzałka: Aqua Nova 150W. Może trochę dużo, ale akwarium będzie odkryte w pomieszczeniu gdzie jest 18 stopni.
Podłoże: DarkSoil MEDIUM
Rośliny: Anubias nana i Java Moss lub Taiwan Moss
Dekoracje: skała SCENERY STONE oraz korzenie RED WOOD
Obsada: brzanka wysmukła titteya lub razbora klinowa, myślałem też o miedziku obrzeżnym, ale jestem otwarty na propozycje. Zobaczymy jakie będą parametry. Na pewno jeden gatunek małych ławicowych :)
Akwarium i szafka już zamówione. Przyjeżdżają w przyszły weekend.

Jakieś uwagi? 8)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To może mam przenieść temat do działu Galeria, gdzie prowadzimy dzienniki - o ile planujesz wstawić później do tematu zdjęcia zbiornika?

Masz za małe (za krótkie) akwarium na trzymanie jakichkolwiek wymienionych przez Ciebie gatunków ryb. Powierzchnia dna 40x40 to tylko dla krewetek.
Akwarium jest krótkie, ale wysokie. Specjalnie tak dobrałeś wymiary szkła?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

BARA pisze:To może mam przenieść temat do działu Galeria, gdzie prowadzimy dzienniki - o ile planujesz wstawić później do tematu zdjęcia zbiornika?
Jeśli uważasz, że tak będzie lepiej, to przenieś :)
BARA pisze:Masz za małe (za krótkie) akwarium na trzymanie jakichkolwiek wymienionych przez Ciebie gatunków ryb. Powierzchnia dna 40x40 to tylko dla krewetek.
Krewetki odpadają... najwyżej wpuszczę Drobniczkę jednodniową :D albo Razborę borneańską (niestety wymaga miękkiej wody)
BARA pisze:Akwarium jest krótkie, ale wysokie. Specjalnie tak dobrałeś wymiary szkła?
Tak
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

Dzisiaj przyszły paczuszki... w piątek unboxing :D
Obrazek
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

Cześć wszystkim :D
Ostatnio mało czasu więc post po takiej długiej przerwie...
Akwarium po 2 tygodniach i 2 podmianach wody wygląda tak: (sorry za jakość zdjęcia) :oops:
Obrazek
Od 3 dni zaczął się atak pierwotniaków. Trochę mleczna woda, biały osad na szybach (wraca po kilku godzinach od czyszczenia), w wodzie pływa pełno małych drobinek.
Przeczekać, czy działać? (cyrkulator+wata i mocne napowietrzanie)
Do baniaczka przy starcie i podmianie wody dodaję Seachem Stability, podwójną dawkę, którą podali na opakowaniu.
Troszkę brązowego okrzemka na anubiasie i gluta na korzeniu , ale to zeżrą otoski, które chcę wpuścić :D
W najbliższy weekend planuję wywalić z filtra węgiel, dosypać seachem matrix oraz włożyć saszetkę 100ml purigenu. Może dokupię jeszcze dwie sadzonki anubiasa.
Dzisiaj zmniejszyłem czas świecenia z 10h do 9h.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Coś tak jakoś łyso w tym Twoim baniaczku, planujesz jeszcze jakieś rośliny czy coś?
wysoki01
Posty: 69
Rejestracja: 16 gru 2017 10:01

Post autor: wysoki01 »

pimowo pisze:Coś tak jakoś łyso w tym Twoim baniaczku, planujesz jeszcze jakieś rośliny czy coś?
Może więcej anubiada...
Nie chcę już grzebać w podłożu...
No i czekam aż mech pokryje cały korzeń.
A Ty co proponujesz? :)
ODPOWIEDZ