filtr fzn3

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

filtr fzn3

Post autor: yamaworld »

w zestawie posiadam filtr versamax 3/ fzn-3 aquael. probowalem zoptymalizowac jego prace juz na rozne sposoby, chodzi mi o dzwiek jaki wydaje. Jest to ciągłe buczenie, nie wiem czy to buczy sam silniczek czy cos przenosi drgania na plastikowa pokrywe. Macie pomysł co moze byc powodem buczenia tej kaskady i co z tym zrobic?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

sprawdź wirniczek silniczka- łatwo się demontuje, wyczyść. I tak prawdopodobnie to przenoszone drgania- podłóż kawałek czegoś miękkiego czy gumy pod punkty podparcia, czyli dół ten "dźinks" co opiera się o ścianę szkła i samo ujście wody, ja podkleiłem sobie swego czasu styropianem dzięki taśmie dwustronnej...
Obrazek
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

wirniczek jest czysty bo filtr chodzi dopiero 2 dni. sprobuje podniejsc filtr z szyby akwarium i zobaczyc czy to buczenie dalej jest, ale wydaje mi sie ze juz lekko go unosilem i dalej bylo to buczenie. wydaje mi sie, ze to jakby ze srodka jest to buczenie bo czasami jak lekko docisne rurke tłumi sie to.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

A czy filtr nie jest przypadkiem zapowietrzony?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

jak to sprawdzic? jak odpowietrzyc?
rm4e
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2018 19:03

Post autor: rm4e »

U mnie też brzęczał,buczał ... i tak jak MarJan mówi to są drgania plus (u mnie) brak poziomu idealnego, podłożyłem kawałek dętki i prucz wodospadu nic nie słycha ć :)
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

MarJan pisze:sprawdź wirniczek silniczka- łatwo się demontuje, wyczyść. I tak prawdopodobnie to przenoszone drgania- podłóż kawałek czegoś miękkiego czy gumy pod punkty podparcia, czyli dół ten "dźinks" co opiera się o ścianę szkła i samo ujście wody, ja podkleiłem sobie swego czasu styropianem dzięki taśmie dwustronnej...
Obrazek
Marjan, ten styropian jaka pełni role? filtr wisi teraz na tym styropianie tak, ze kaskada nie opiera się wylotem o szkło czy styropian pełni tylko rolę wypełnienia dystansu między szybą a pionową cześcią kubła? zastanawiam sie jak go zainstalować.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Styropian klinuje się i nie ma luzów, filtr nadal opiera się o szkło, hałasu jednak nie było, podłożenie gumy oczywiście też powinno się sprawdzić, pochłania drgania.
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

ja po prostu wcisnalem miedzy szybe a kubeł filtra styropian tak ze filtr nawet leciutko odgial sie do tylu. czyli rozumiem, ze on nie ma sie opierac na tym styropianie tylko styropian jakby usztywnia filtr i wypelnia przestrzen miedzy szyba a kubłem filtra?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Może się opierać, nic nie szkodzi, ważne jest osiągnięcie celu, kombinuj aż będziesz zadowolony :)
yamaworld
Posty: 37
Rejestracja: 01 lut 2018 13:14

Post autor: yamaworld »

sprawdzilem juz rozne mozliwosci, rozkrecilem i złozylem caly filtr, wirnik, kosze po pare razy, wlozylem ten styropian miedzy scianke a filtr, nalozylem na krawedz akwarium taka gumowa rurke, wezyk. finalnie jest troche lepiej niestety dalej buczy.. bede probowal cos wymyslic.
ODPOWIEDZ