[112l] ;;;;;-----------------> by MarJan

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Same się karmią...tyle żarła jest w zbiorniku, że nie zbiednieją :wink:
glony, resztki pokarmu po rybach, czasem marchewkę ugotuję [bardzo rzadko i głównie ślimaki preferują], pomału rozpadające się już suche liście dębu i kto wie co jeszcze znajdą :shock: , nie mam zamiaru ich karmić czymś ekstra przeznaczonym dla krewetek.
Obrazek
Obrazek
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Skoro dziennik, to kolejny wpis....z wyglądu nie zmieniło się wiele, liście rozpadły się tylko bardziej.

Coś co wydawać się może kłopotem to azot- NO3=0, NO2 również 0 więc zgaduję, że cały azot jest pochłaniany przez rośliny :shock:
Nie chciałbym nawozić, jak myślicie- po prostu więcej żarła rzucać?- mrożonki trochę tego mieć powinny.

Gdzie nie spojrzę to krewetka, dla wprawnego oka przy kiepskim materiale i tak uda się wyłapać, że ze sceny nie znikają :lol: :
https://www.youtube.com/watch?v=15BYNTuGZZk
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

A twój zbrojnik nie straszy kirysków jak mój. Dużo masz mchu. Czy czegoś co wygląda jak mech.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Post autor: owlman »

Czesc .
Dziwne te neony ;... moje zalatwily krewetki w pare dni .
Uwazaj na zerowe NO3, przez dluzszy czas na takim poziomie moze dojsc do ataku glonow .
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

MarJan, jakiej firmy masz test na NO3?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

też się nad tym zastanawiam...czy nie popsute :P
zoolek kropelkowy, ale rok leży z innymi testami w lodówce na górnej półeczce drzwi :), kiedy chcę wykonać test to wyciągam wcześniej dany test, aby złapał temperaturę pokojową, ale w końcu te odczynniki powinny trzymać dłużej jak rok, zresztą wybita data chyba informuje o przydatności, a jest 2019...nie wiem, najlepiej byłoby nowe na pewno sobie zafundować
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Nie miałem na myśli, że popsute :)
Ja mam też cały czas niskie NO3 (1-5mg/l) na teście ZOOLEK
@Trex polecił test JBL bo miał ten sam problem, a po zmianie testu wyszło, że wszytko jest OK.
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Ja też od dawna mam NO3 zerowe i też używam testów ZOOLEKA. Jednocześnie rośliny pływające rosną mi jak dzikie, więc sama już nie wiem, czy testy złe, czy akurat cały azot wyjadają...
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

MarJan Ja bym się nie martwił. Najlepsze akwaria miałem prowadzone na NO3 poniżej 10 a czasami 0. Też przerabiałem sprawdzanie czy mi zoolek dobrze mierzy i w porównaniu z JBL nie mam większych różnic. Jak nic się nie dzieje to olej niski NO3.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ok. dzięki, czyli dalej po za obserwacją nic nie robię :D
Awatar użytkownika
Raori
Początkujący pomocnik
Posty: 1095
Rejestracja: 28 sie 2017 10:06
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Raori »

Tak jest optymalnie podobno.
Obrazek
[126L] Dżungla
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Mozna ograniczyc konsumowanie makro elementow zmniejszajac swiatlo, odstawiajac CO2/Carbo i sztucznie spowolnic fotosynteze jesli nie mamy zamiaru lac nic w wode, a nic zlego sie nie dzieje. Przy ''pedzeniu'' roslin to bym juz uwazal na sinice i zerowe wartosci makro. Zreszta latwo tez poznac jak szybko rosnace rosliny strzelaja bocznymi korzeniami, to pora na jakis test wody i korekte nawozenia.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Kontynuację dziennika można przedstawić tu;
viewtopic.php?t=24851&postdays=0&postorder=asc&start=0
Chore ryby, o których mowa zostały uśmiercone. O restarcie na razie nie myślę w ogóle, pozostała obsada nie wykazuje niepokojących oznak. Ziele rośnie, krewetek jest mrowie, ale nie zamierzam nikomu oddawać/sprzedawać jak miałem to wcześniej w planach, bo nie wiem czy nie przeniosłyby czegoś niepożądanego.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

MarJan pisze:ale nie zamierzam nikomu oddawać/sprzedawać jak miałem to wcześniej w planach, bo nie wiem czy nie przeniosłyby czegoś niepożądanego.
Jesteś gość.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

https://www.youtube.com/watch?v=qnJSkkELQ6I&t=

"Redka"
Obrazek

"Bianka"
Obrazek

"Blu"
Obrazek

"Panzerkampf" [trochę się mu urosło i chociaż mniejszy,chudszy od żółtka to i tak on rządzi strefą denną]
Obrazek
ODPOWIEDZ