Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Pytanie o zestaw CO2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marek Marecki

PostWysłany: 25 Lis 2018 9:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chcę kupić zestaw do podawania CO2 na znanym portalu aukcyjnym i chciałbym żebyście podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat zestawów:
- Aqua Planter Passion
- Aquario Blue Professional

interesują mnie zestawy z elektrozaworem gdyż w przyszłości chcę dokupić komputer pH. Jak jest z awaryjnością elementów skłądowych tych zestawów? Która firma jest lepsza?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bbxdd

PostWysłany: 05 Gru 2018 23:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odpowiadam nieco późno, ale lepiej późno niż wcale...
Po pierwsze: Potrzebne Ci CO2?

45l
Woda: KH: 11 stopni niemieckich, GH: 16 stopni niemieckich, pH: 7,7-7,8
Obsada: 3x ślimak helena + gupiki Endlera (1+2)

Odkryłem Amerykę
http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?t=23823
Powrót do góry
Marek Marecki

PostWysłany: 06 Gru 2018 16:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, okazało się potrzebne.
Moje akwarium ma wymiary 100x50x32(36) (przednia szyba jest wypukła) i standardowe oświetlenie 2x30W T8 było za słabe i rośliny przestały rosnąć. Mi też niezbyt podobało się to jak wygląda dlatego podjąłem decyzję o zwiększeniu mocy oświetlenia żeby akwarium ładniej wyglądało i żebym nie musiał ograniczać się do tych gatunków roślin, które są mało wymagające pod tym względem.
Przerobiłem pokrywę i dołożyłem 2x39W T5, roślinki przyjęły to bardzo pozytywnie ale tylko przez pewien czas. Po miesiącu znowu przestały rosnąć. Stąd decyzja o nawożeniu CO2. Od tygodnia działa instalacja oraz dodaję nawóz uniwersalny i roślinki zaczęły rosnąć jak nigdy przedtem.
Na przykład listki u nowych przyrostów Rotala Rotundifolia są nawet kilkukrotnie większe niż te sprzed nawożenia CO2.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: