Pytanie o zestaw CO2

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

Chcę kupić zestaw do podawania CO2 na znanym portalu aukcyjnym i chciałbym żebyście podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami na temat zestawów:
- Aqua Planter Passion
- Aquario Blue Professional

interesują mnie zestawy z elektrozaworem gdyż w przyszłości chcę dokupić komputer pH. Jak jest z awaryjnością elementów skłądowych tych zestawów? Która firma jest lepsza?
bbxdd
Posty: 207
Rejestracja: 30 gru 2017 17:47
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: bbxdd »

Odpowiadam nieco późno, ale lepiej późno niż wcale...
Po pierwsze: Potrzebne Ci CO2?
Pozdrawiam.
Marek Marecki
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018 18:16
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Marek Marecki »

Tak, okazało się potrzebne.
Moje akwarium ma wymiary 100x50x32(36) (przednia szyba jest wypukła) i standardowe oświetlenie 2x30W T8 było za słabe i rośliny przestały rosnąć. Mi też niezbyt podobało się to jak wygląda dlatego podjąłem decyzję o zwiększeniu mocy oświetlenia żeby akwarium ładniej wyglądało i żebym nie musiał ograniczać się do tych gatunków roślin, które są mało wymagające pod tym względem.
Przerobiłem pokrywę i dołożyłem 2x39W T5, roślinki przyjęły to bardzo pozytywnie ale tylko przez pewien czas. Po miesiącu znowu przestały rosnąć. Stąd decyzja o nawożeniu CO2. Od tygodnia działa instalacja oraz dodaję nawóz uniwersalny i roślinki zaczęły rosnąć jak nigdy przedtem.
Na przykład listki u nowych przyrostów Rotala Rotundifolia są nawet kilkukrotnie większe niż te sprzed nawożenia CO2.
ODPOWIEDZ