przyzwyczajanie?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
vebus
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2006 16:38

przyzwyczajanie?

Post autor: vebus »

Witam, obecnie zakładam swoje akwa od nowa, kupiłem 2 skalary, 2 ramirezki, 2 kakadu i 3 zbrojniki... Oczywiście zamierzam zwiększyć liczebność gatunków do przynajmniej 4 sztuk z kazdego oraz dolozyc jeszcze zmienniaki i neony, może akary... Mam pytanie: Ryby nieco dziwnie się zachowują, przez 15 minut trzymałem worek w akwa, aby wyrownac temperatury, wszysko bylo ok, ale po wpuszczeniu sa jakby ospale... jedza pokarm ale przeywają caly czas na dnie i sa malo ruchliwe, kakadu ciagle sie gdzies chowaja, ale to plochliwe rybki wiec to moze normalne... Czy rybki przyzwyczajaja sie do nowego otoczenia?
112l Wromak + TetraTecEx 700 + Grzałka AE AQ150 + OxyBoost AE APR 150 powstaje Malawi

60l Wromak + AE Fan2 + Grzalka AE AQ50 puste
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ty chcesz trzymać tyle ryb w 112????
Lepiej zapoznaj się z wymaganiami tych ryb! Bo jak narazie to zrozumiałam że tworzysz dla nich istną Sodomę i Gomorę :twisted:
Witam, obecnie zakładam swoje akwa od nowa, kupiłem 2 skalary, 2 ramirezki, 2 kakadu i 3 zbrojniki... Oczywiście zamierzam zwiększyć liczebność gatunków do przynajmniej 4 sztuk z kazdego oraz dolozyc jeszcze zmienniaki i neony, może akary..
Czyli wychodzi na to, że w 112 L planujesz trzymać:
4 skalary
4 ramirezy
4 kakadu
i 4 zbrojniki
kilka zmienników
kilka- kilkanaście neonkówi jeszcze akary???
Najpierw poznaj dobrze wymagania tych ryb a nie upychaj do akwa wszystko co kolorowe i co Ci się podoba.

No comment
vebus
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2006 16:38

Post autor: vebus »

moje pytanie dotyczylo tego, dlaczego rybki sa ospale, a nie czy dobra obsada, ale skoro poruszony zostal temat, to powiem tyle ze znam wymagania ryb i zasady obsadzania, jesli uznam ze mam wystarzczajaco duzo to przeceiz nie wsadze jeszcze akar :) abstrahujac, 90% akwarystow nie przestrzega zasad obsadzania, a ja sam sie do nich stosowalem, dajac 5 ksiezniczek do 112l i z akwarium ozdobnego zrobilem akwa w ktorym nie widac ryb ;/ wiec czasem warto troche przedobrzyc [w granicach rozsadku] aby uzyskac efekt estetyczny... spojrz na tzw. akwaria wystawowe w sklepach zoo :D
112l Wromak + TetraTecEx 700 + Grzałka AE AQ150 + OxyBoost AE APR 150 powstaje Malawi

60l Wromak + AE Fan2 + Grzalka AE AQ50 puste
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Jeżeli Twoja zasada to 1cm ryby na 1L wody to jest to najgorsza zasada obsadzania jaka może byc :!: hehe kakadu i ramirezy razem 112l to śmiech na sali, że tak powiem. Nawet jeśli wyjasni się czemu ryby są ospałe, to za niedługo bedziesz miał następny problem z nimi, jak nie choroba, to co innego.

Czołem
Czołem :)
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Ty sobie chyba jakieś żarty stroisz. Właśnie widać jak bardzo się znasz i jakie są granice twojego rozsądku.
Niby poczytałeś o tych rybach ale nic z tych wiadomości do ciebie nie dotarło.
Oczywiste jest, że żadna ryba po 15 minutach trzymania w worku a potem po wypuszczeniu nie przyzwyczai się. Aklimatyzacja czasem trwa ponad tydzień.
Widze, że jak większość upycha za duże ryby w za małym akwa to i ty tak będziesz robić.
Nie wiem czy wiesz ale akwarium wystawowe w sklepach zoologicznych jest tylko po to by przyciągnąć klientów. I w 90% takich akwarii występuje przerybienie, nie są badane parametry, ryby są źle dobrane. Są niby ładne bo upchane roślinami i kolorowymi rybkami.

A co do doradzania na temat obsady to powiem jedno. Ty wpakujesz do akwa zbyt wiele ryb bo ktoś kiedyś (pewnie z takim podejściem jak twoje) tak Ci doradził (tzn tak to usparwiedliwiasz). A za pół roku ty również doradzisz taką beznadziejną obsadę. Bo będziesz twierdził, że w 112l spokojnie mogą żyć 4 skalary (przypominam że standardowe 112L ma 40cm wysokości a minimum dla skalarów to 50cm, nie wspomnę o litrażu), 4 kakadu (chyba, że wcześniej się pozabijają), 4 ramirezy ( które moim zdaniem też szybko znikną z akwa dzięki współmieszkańcom) i neony, zwinniki i akary.
Naisałeś:
może akary
To lepiej spójrz do jakiego akwa nadają sięakary ( z wyj Akary z Maronii). Bo różnica między akarą i akarką jest wielka.

Rób jak uważasz bo to twoje akwa. Ale gwarantuję ci, że przy takiej obsadzie parametry będą skakać jak szalone. Wzrosną azotany, azotyny i ryby zaczną chorować. Żle dobrana ovsada będzie walczyć między sobą o terytorium. I tak zakończy się twoja bajka. Połowa obsady padnie albo z powodu choroby albo z powodu współmieszkańców.

Życzę powodzenia z taką mentalnością.
vebus
Posty: 43
Rejestracja: 20 maja 2006 16:38

Post autor: vebus »

1. Od czego wzrosną azotany i azotyny?

2. Jak to możliwe ze kakadu i ramirezki albo sie pozabijaja, albo zostana zabite przez skalary, zmianniaki skoro wszystko to sa bardzo spokojne ryby?

3. Jak to możliwe, że ludzie hoduja skalary w o wiele mniejszych akwariach i nic sie zlego nie dzieje?
112l Wromak + TetraTecEx 700 + Grzałka AE AQ150 + OxyBoost AE APR 150 powstaje Malawi

60l Wromak + AE Fan2 + Grzalka AE AQ50 puste
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

1 Azotany i azotyny powstaja przedewszystkim z tego co wydalaja ryby :lol:
2 Spokojne moze i sa ale jak maja gdzie plywac i obrac rewiry
3 W sumie to moze nic zlego ale jakos przykro wygladaja skarlowaciale
takie duze korpusy i krotkie pletwy
Sprawa prosta przerybisz zbiornik= wzrost NO2 NO3(+ inne)
Za duzo NO2 NO3=zatrzymanie wzrostu + choroby
Niektorych spraw nie da sie oszukac
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

vebus pisze:1. Od czego wzrosną azotany i azotyny?

2. Jak to możliwe ze kakadu i ramirezki albo sie pozabijaja, albo zostana zabite przez skalary, zmianniaki skoro wszystko to sa bardzo spokojne ryby?

3. Jak to możliwe, że ludzie hoduja skalary w o wiele mniejszych akwariach i nic sie zlego nie dzieje?
O Matko jaki kretyn :roll: (za przproszeniem) buahahaha Niezły miałam ubaw czytając to...
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

Niki nie ma jak damska krytyka... Wy KOBIETY potraficie nazywać rzeczy po imieniu ;) strach się bać... ;)
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Bo juz inaczej nie mozna tego nazawać, tłumaczy się kolesiowi w kółko jedno i to samo, ale on uważa, że zjadł wszystkie rozumy i wszystko wie najlepiej. Co innego gdyby to był jakiś kompletny początkujacy, który nic nie wie, ale czytając o akwarystyce uczy się i nie popełania tych błędów, ale Vebus jest świadomy tego co robi i che wepchać 4 skalary i resztę tych ryb do 112l :roll: , aj eszcze te jego pytania.... <lol>
Pozdrawiam :)
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
malenstwo
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2006 19:44

Post autor: malenstwo »

vebus pisze:1. Od czego wzrosną azotany i azotyny?

2. Jak to możliwe ze kakadu i ramirezki albo sie pozabijaja, albo zostana zabite przez skalary, zmianniaki skoro wszystko to sa bardzo spokojne ryby?

3. Jak to możliwe, że ludzie hoduja skalary w o wiele mniejszych akwariach i nic sie zlego nie dzieje?
Brawo! Czy Hitler nie byl przypadkiem w twojej rodzinie?
Chlopie mowisz ze sie znasza a ja jestem poczatkujaca i znam odpowiedzi na twoje kretynskie pytania. Wybieraj sam albo udajesz glupka albo sadyste. Pamietaj to pierwsze mozna nadrobic drugie nie.
Wybierz do tego akwa polowe z tych ryb bo naprawde one sie pozabijaja.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Krytyka jest dobra ale bez przesady bo ktos dostanie zoonka :lol:
Widzialem akwa u znajomego 112 panoramik a w nim 6 palet ryby ladne wybarwione ale co z tego skoro grube i z krotkimi pletwami zwane inaczej szczurkami a precyzyjniej skarlowacialymi
Rybka to rybka musi miec gdzie poplywac
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ