Metna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Metna woda

Post autor: 19banan »

Witam.
Kupilem wczoraj akwarium 240l. uzywane razem z rybkami.
Wode od poprzedniego wlasciciela wlalem do beczek i w domu wlalem ja z powrotem do akwarium.
Dzis wymienilem wode i jest metna. Musialem ja wymienic bo juz ryb nie bylo widac (szyby zielone, dno z odchodami i resztkami karmy).
Wode z akwarium wlalem do beczek. Do jednej wlozylem ryby. Wczoraj naszykowalem wode z kranu do innych beczek zeby odstala (ok. 12 godzin) dodalem do niej preparat w proporcjach takich jak trzeba. Kamyczki z dna wyparzylem, korzenie ktore byly tez (wcziraj)
Szyby umylem woda ktora wczoraj odstawilem. Wlozylem wszystko i zalalem woda ( pol od poprzedniego wlasciciela i pol woda ktora wczoraj naszykowalem). Wlaczylem pompe i grzalke. Wszystko chodzulo bez ryb ok 4 godzin. Ryby ze stara woda wlozylem do akwarium we workach na ok godzine. Pozniej je wpuscilem.
Woda jest mleczna, jakby chmura. Moge cos zrobic zeby byla czysta czy musze czekac?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Akwarium musi na nowo dojrzeć (TUTAJ poczytaj o cyklu azotowym) ponieważ zrobiłeś tak naprawdę restart zbiornika, biologi. Niestety, ale ryby mogą tego nie przeżyć :(
Co zrobiłeś z filtrem?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2018 18:04 przez pimowo, łącznie zmieniany 2 razy.
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Filtr jest ten sam, nie czyszczony. Wody jest polowa swiezej i polowa od poprzedniego wlasciciela. Minelo kilka godzin i jest duza poprawa. Nadal jest metna ale mysle ze w takim tempie do jutra powinno byc ok. Martwie sie troche o ryby. Cos moge jeszcze zrobic czy jest za pozno?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niepokoją mnie te "kamyczki", o których piszesz. Co jest podłożem w akwarium? Jakie kamyczki?
Czy możesz wstawić zdjęcia zbiornika na serwer zewnętrzny i dać nam link?
Obawiam się, że zamiast piasku lub żwirku akwarystycznego masz po prostu zwykły gruby grys lub kamienie, co nie powinno się w ogóle znaleźć jako podłoże.

Jakie są rośliny w zbiorniku?
Jakie ryby?
Jakie parametry wody?
Czy znasz podstawy akwarystyki?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
19banan
Posty: 36
Rejestracja: 06 gru 2018 17:06
Lokalizacja: Cork

Post autor: 19banan »

Mam podstawy.
Woda juz dzis jest czysta.
Zdjec nie mam mozliwosci teraz wstawienia.
Podloze to kamyczki, zwirek taki jak mozna kupic w zoologicznym.
Ryby ktore dostalem razem z akwarium od poprzedniego wlasciciela: 11 neonow innessa, 5 gupikow, 3 skalary (duze), 6 danio, 2 glonojady, 3 bocje wspaniale, jeden welon. Roslin jest 6 dosyc duzych ale nazw nie jestem w stanie podac. Wiem ze zrobilem blad, ale teraz juz za pozno. Narazie nic zlego sie nie dzieje, mam nadzieje ze bedzie dobrze. W sumie polowa wody jest od poprzrdniego wlasciciela, polowa odstana 12 godzin z dodatkiem aquasafe, roslin nie plukalem, osprzetu tez nie (pompy,filtra, grzalki i termometra). Narazie nic nie dokupuje, po prostu poczekam kilka tygodni.
ODPOWIEDZ