Kilka krewetek na raz zdechło w przeciągu kilku godzin

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wymowny
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2018 20:44

Kilka krewetek na raz zdechło w przeciągu kilku godzin

Post autor: wymowny »

Hej!
Dzisiaj rano dowiedziałem się, że 2 krewetki leżą bez ruchu na dnie akwarium, a po powrocie z pracy znalazłem kolejne dwie w innych miejscach - łącznie 4 krewetki padły w przeciągu paru godzin. Akwarium mam u siebie mniej więcej od 2 miesięcy, ale nie jest nowe tylko 'odkupione' i przewiezione po wylaniu 3/4 wody.

Na początku w akwarium były 2 krewetki Amano, ale dokupiłem jeszcze 2 i dodatkowo 3 Red Cherry. Z tego co widzę teraz została mi jedna/dwie krewetki Red Cherry i nie mam zielonego pojęcia co spowodowało śmierć pozostałych. Ostatnia podmiana wody, przycinka i lekkie czyszczenie robiłem w piątek, ale parametry wody raczej nie zmieniły się jakoś drastycznie.

Moje akwarium to 60L baniak z CO2 i zewnętrznym filtrem. Mam nawóz w postaci kulek, ale jest tam stosowany od dobrych kilku miesięcy. Jeżeli chodzi o makro/mikroelementy to nic nie dodaję, mam jedynie wrzuconą tabletkę na glony od miesiąca, która powoli rozpyla się po całym akwarium.

Jedyna dziwna rzecz jaką dzisiaj zauważyłem to dziwne białe 'pajęczyny' przede wszystkim na roślinach i przy powierzchni akwarium. Tutaj kilka zdjęć samego akwarium i wspomnianych pajęczyn:
- https://imgur.com/a/GsZMck5

Jeżeli chodzi o ryby nic się nie stało - mam 3 Kiryski, 3 Otoski, jedną kosiarkę i ~8 neonów, ale wyglądają w porządku.

Ostatnia informacja co 'błona bakteryjna', która bardzo często tworzy mi się na powierzchni - nie mam pojęcia jak temu przeciwdziałać i po prostu staram się sciągać ją papierem/'łapką', ale część zawsze spada do akwarium w postaci białych 'paprochów'.

Będę wdzięczny za wszystkie propozycje i pomysły, bo nie chciałbym stracić ryb/roślin :(
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Zdjęcie się nie wyświetla, ale mam wrażenie, że piszesz o pleśniejącym pokarmie.

Jakie są parametry wody?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
wymowny
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2018 20:44

Post autor: wymowny »

Zdjęcie jest po tym linkiem w serwisie imgur: https://imgur.com/a/GsZMck5

Parametrów niestety nie znam, woda wygląda bardzo przejrzyście, wszystko póki co 'działało' idealnie, ale jeżeli bez tego nie da się zdiagnozować przyczyny to chyba zaopatrzę się w podstawowe testy.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

A czy to czasem nie są pancerzyki krewetek?
wymowny
Posty: 5
Rejestracja: 10 gru 2018 20:44

Post autor: wymowny »

niee, to całe krewetki, nie były puste i raczej nie zrzuciłyby pancerzyków wszystkie 4 na raz, szczególnie że są w różnym wieku
ODPOWIEDZ