[27l] Bojownik + ślimak?

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

[27l] Bojownik + ślimak?

Post autor: geronimo »

Czy bojownik i jakiś typ ślimaka mogą żyć razem w kostce 27 l?

Parametry wody to:
Twardość pomiędzy 5,4 a 7 stopni niemieckich
pH 7,2
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Hej, według mnie trochę mały litraż na jakiekolwiek rybki, nie myślałeś nad krewetkami?

Tak jak Bara napisała w innym Twoim temacie bojownik jak ma dużo miejsca to na prawdę super wygląda.

W takim litrażu na spokojnie mógłbyś hodować krewetki red cherry, może jakaś Ampularia?
geronimo
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2017 13:30

Post autor: geronimo »

Bojownik nie podlega dyskusji. Niektórzy uważają, że bojownik w minimum 100 l, inni twierdzą, że już 20 l jest dla niego komfortowe. W większości zoologicznych bojki mieszkają w kubeczkach plastikowych, a jak dostaną 10 litrów to wygrały życie. Inna rzecz, że odmiany długopłetwe/weloniaste właśnie w minimalnych litrażach dorastają.

Rozumiem argumentację, że lepiej, by bojek mieszkał w 64 niż w 27, a najlepiej w 120, ale idąc tym tropem nikt, kto nie ma akwarium 1000 l nie powinien nawet myśleć o skalarach.

Nie sądzę, by wymiary mojego akwarium były krzywdzące dla niedzikiego bojownika. A opinię tę popiera wielu uznanych akwarystów.
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

"kto nie ma akwarium 1000 l nie powinien nawet myśleć o skalarach" Podpisuję się pod tym ręcyma i nogami :)

Jeśli chcesz bojownika to w takim litrażu wyłącznie 1 sztuka, możesz dołożyć jakieś krewetki zależnie od bojownika może je jeść lub zostawić w spokoju, mój krewetek nie ruszał.

A jak ślimak to może Helmet? One chyba nie są tak duże jak Ampularie. Wielu ludzi uważa że są nudne bo całe czarne a dla mnie to jedne z ładniejszych ślimaków do akwarium :D
denzel
Posty: 24
Rejestracja: 07 lis 2018 21:05

Post autor: denzel »

ja w takim zbiorniku 30 litra mam 12 krewetek i 1 ampularie,
wiec podpisuje się pod tymi co polecają krewetki, do grupy małych krewetek można np. dodać 1 krewetkę amano
ja tam planuje dodać 6-7 galaxy rasbora, o ile nie znajdę mniejszej rybki,
ODPOWIEDZ