Akwarium 54l zapytanie.

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
damian1989
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2018 22:19
Lokalizacja: Gniezno

Akwarium 54l zapytanie.

Post autor: damian1989 »

Witam serdecznie !

Od pewnego czasu zastanawiam się nad założeniem swojego akwarium.
Czytam, szukam oglądam ;)

Mój wybór padł na akwarium 54l o wymiarach 60x30x30 (max. na które mogę sobie pozwolić)

Znalazłem kilka ciekawych ofert na znanym portalu aukcyjnym, lecz głowię się już nad tym od tygodnia... Pojawiły się pytania czy zestaw który oferuje sprzedawca się sprawdzi, czy nie popełnię błędu i zwierzątka będą miały w nim dobrze ;)
Zdaję sobie sprawę, że założenie akwarium to nie tylko wpatrywanie się w ładny obrazek, ale też praca i codzienne doglądanie czy wszystko gra.
Tak jestem gotowy!

Ok, przejdźmy do rzeczy:

Mam 2 typy na start:

1) Zestaw: Akwarium+ pokrywa z oświetleniem LED 8W, grzałka z termostatem 50W, Filtr ASAP 300, siatka, termometr

lub

2) Składam sam : Akwarium + pokrywa LED8W (planuję rozbudowę na mocniejsze) , zakup filtra FAN 1+ lub rurbo 500, grzałka także 50W ,

Następnym nurtującą mnie sprawą jest podłoże.
Zastanawiam się czy na samo dno dawać jakiś substrat, żwir, piasek czy np sam drobny żwirek. Pojawi się na pewno kilka roślinek, oraz chciałbym zadbać, aby kiryski się nie pokaleczyły.

Planowana obsada:
10-15 neonów
6 kirysów spiżowych
5-10 krewetek red cherry

Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jeżeli chcesz kupić zestaw nr 1 to światło i tak będziesz musiał zmodyfikować ponieważ te seryjne jest za słabe, no chyba że chcesz tam trzymać roślinki, które nie mają zbyt dużych wymagań świetlnych, wtedy jest ok. Filtr z tego zestawu, nie nadaje się do niczego, wiec do wymiany. Lepiej kupować i kompletować samemu, wiem to z własnej autopsji. Kupiłem zestaw i wszystko wymieniałem.

P.s. Napisz mi na pw skąd jesteś, bo tak się składa że mam taki zestaw ze zmodyfikowanym oświetleniem na sprzedaż. Może się dogadamy. :D
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Trex pisze:Lepiej kupować i kompletować samemu
Tak jest najlepiej ponieważ kupujemy dokładnie co nam potrzeba. Najczęstszej jest tak, że kupując zestaw to połowa z tego ląduje w szufladzie.
Trex pisze:Napisz mi na pw skąd jesteś
Kolega ma w opisie Gniezno ;)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Opis uzupełnił, jak pisałem posta to nie było :D
ODPOWIEDZ