[54l] obsada

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Michando
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2018 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michando »

Witajcie,
Zarejestrowałem się na forum, ponieważ chciałem się poradzić zanim podejmę pochopną decyzję.
Aktualnie mam akwarium 54l z następującą obsadą:
- 12 neonów czerwonych
- 3 otosiki
- 2 krewetki
Byłem w zoologicznym, ponieważ chciałem powiększyć obsadę i Pan doradził mi żeby kupił m.in. rasbora hengeli. Czy uważacie to za dobry wybór?
Jakie ewentualnie rybki jeszcze mógłbym wziąć pod uwagę?

Pozdrawiam,
Michał
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Wiesz, ciasno tam się zrobi według mnie, teraz przypada 3,6l wody na rybkę co jest akceptowalne przy tak drobnych rybach jeszcze [pominąłem krewetki jak widzisz, choć pewnie nie powinienem, ale nie podajesz jakie to krewety]....szczerze nic więcej bym nie pakował ze zwierząt.
U siebie w 112l mam 13 neonów, prętnika, 6 kirysków, 2 zbrojniki, nie jestem pewien czy jeszcze 2 otoski [kiedyś były], 3 ślimaki i ostatnio pełno krewetek "redek"....co bez liczenia krewetek [nie wiem ile wody powinno przypadać na pewną ich liczebność] daje trochę więcej jak Twój wynik litry/na rybkę i jakoś nie widziałbym u mnie więcej ryb.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Twój temat wydzieliłam z dyskusji prowadzonej o zbiornikach poniżej 50l. Proszę zakładaj własne tematy.

Jakie są parametry wody w akwarium?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Michando
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2018 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michando »

MarJan,
Dzięki za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o krewetki to są "redki" - czy widzisz szanse żeby jeszcze wzmocnić obsadę krewetek?
Czy na tę chwilę widzisz jakiekolwiek szanse żeby zaprosić jeszcze 2-3 rybki? Jeżeli tak to jakie?
Czy dać sobie spokój i cieszyć się tym co jest ew. pomyśleć nad większym zbiornikiem? :)

BARA,
Dzięki i przepraszam za niedopatrzenie.
Ostatnio nie robiłem testów, natomiast zbiornik ma pół roku i bazuje ja miejskiej kranówce.

Pozdrawiam,
Michał
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 19:50 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
Michando
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2018 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michando »

mirukan,
Dzięki za potwierdzenie :) Wrócę jeszcze do mojego poprzedniego pytania:
Czy widzicie szansę, żeby jeszcze doprosić 2-3 większe rybki w ramach obecnego baniaka? Chciałbym trochę ożywić akwarium :)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Michando, widzę, że masz parcie na większą obsadę. Może przemyśl zmianę zbiornika na większy? Przykładowo 72l, 112l
Michando
Posty: 4
Rejestracja: 15 gru 2018 19:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Michando »

pimowo,
Ok, odpuszczam w takim razie przy tym baniaku :)
Chodzi o to że czytałem kilka wątków o obsadzie w tym litrażu i zauważyłem, że pojawiają się niekiedy większe ilości rybek.

Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ