Jak poprawić parametry wody.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

lewockir
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2017 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lewockir »

Generalnie to chciałbym księżniczkę z Burundi, ale zdaję sobie sprawę, że jest na to za wcześnie.
Co wiem teraz na pewno zostaję przy mieczykach hellera i do nich chcę dobrać obsadę.


p.s. czy obecne dno (częściowo pokryte glonami i jakieś ew. resztki jedzenia) mogę przysypać drobniutkim żwirkiem ??
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:52 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

lewockir pisze:na pewno zostaję przy mieczykach hellera i do nich chcę dobrać obsadę
TUTAJ możesz poczytać o swoich ulubieńcach.
Ktoś bardziej doświadczony musiałby pomóc. Z tego co na szybko przeczytałem to mieczyki trzymamy w haremach i Twoje akwarium może być dla nich troszkę za małe (powierzchnia dna)
lewockir pisze:czy obecne dno (częściowo pokryte glonami i jakieś ew. resztki jedzenia) mogę przysypać drobniutkim żwirkiem ??
Czy czasem to nie będzie takie trochę zamiatanie pod dywan? To wszytko może z czasem zacząć się psuć i będzie ładnie, ale trująco :(
mirukan pisze:Kurcze musiałem zacytować
Lepiej bym tego nie ujął!
Dziękuję, ale prawda jest taka, że ja sam jestem początkującym akwarystą i jestem na samym początku-no może kroczek dalej ;)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 18:53 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Podmiana wody pomaga zbić nadwyżki pierwiastków w wodzie, ale tez pomaga kreować ich deficyt.
lewockir
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2017 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lewockir »

Korzystałem ze strony rybyakwariowe.eu i jest informacja, że mój zbiornik wystarczy na egzystencję 3+1, zresztą mieczyki mi się rozmnażają i przy tych rybach zostanę - czyli parametry pod te ryby (plus coś do nich dobrać) i witaminy dla roślin.
lewockir
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2017 18:04
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: lewockir »

walczę z parametrami wody
było

KH - 10
GH - 23
NO2 - 0
NO3 - 50 mg
Po4 - 0
k - powyżej 5
Fe - 0

jest

KH - 11
GH - 23
NO2 - 0
NO3 - 10
PO4 - 0
K - 2,3
FE - 0,05

straszny skok w NO3 i nie wiem co jest tego powodem, czy ktoś będzie w stanie pomóc ? w przyszłym tygodniu będę miał 3 kg lignitu
ODPOWIEDZ