filtr zew. do 450l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
monis
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2016 17:51

filtr zew. do 450l

Post autor: monis »

do dnia dzisiejszego miałam dwa filtry jble1501 i hw 303b -do dziś ponieważ hw 303b po 4 latach cieknie,filtr już odłączony idzie na śmietnik ....na szczęście dwa dni temu zakupiłam wew. aqarel turbo 2000 i obecnie działa...długo chyba tak akwarium mi nie pociągnie w styczniu planuje zakup jednego filtra zew. zamiast tego jbl ....pytanie jaki kupić?biorę dwa pod uwagę:
1.eheim professionel 4+ 600
2.fureval fx 4
lproszę o opinie wszystkich którzy znają oba filtry,chcę ten filtr mieć na długie lata....
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

to może rozważ jeszcze ultramax 2000 aquael-a . U mnie wspomniany filtr ma zastąpić tego przeklętego jbl-a .

Z tych wymienionych przez Ciebie wybrałbym FX-4 .


ps. w moim przypadku argumentem który zdecydował o wyborze ultramaxa to wbudowany prefiltr który można czyścić bez otwierania całego filtra a nawet bez jego ztrzymywania (właśnie dostałem sms-a z zaproszeniem do paczkomatu )
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Fluval FX4 to stary model, pomyśl nad FX5 albo FX6.
Akwarystyka to fajne hobby :)
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Norbi pisze:Fluval FX4 to stary model, pomyśl nad FX5 albo FX6.
FX4 nie jest starym modelem, tylko mniejszą wersją FX6. Do akwarium 450L FX4 w zupełności wystarczy.
monis
Posty: 48
Rejestracja: 17 cze 2016 17:51

Post autor: monis »

a co z eheim ?stawiam na niego ....nie wiem czemu ale to mój faworyt ...wygląda na przemyślany ....bo jbl powiem szczerze nawet po wymianie podkładki na bezuszczelkową nie jest cudowny,drugi raz bym go nie kupiła niestety....a niby firma ...boję się że markowy eheim też może być niewypał czy ktoś użytkuje ten model???proszę o info
czekam na opinie na temat unimaxa ,jak wrażenia,jakie akwarium i model tego unimaxa ,czy daje radę? mam jeszcze grudzień na decyzję
Norbi
Posty: 290
Rejestracja: 03 paź 2013 0:09
Lokalizacja: USA

Post autor: Norbi »

Zgadza się, mój błąd - FX4 to taka mniejsza wersja FX6. Natomiast co do reszty to zdania nie zmieniam - brałbym FX5 lub nawet FX6. Sam mam zbiornik 90 gal. brutto ( około 340 l. ) w którym pracują 2 x CF 500 i zaczynam się zastanawiać czy nie zrezygnować z tych dwóch filtrów na rzecz jednego FX5 który stoi i czeka.
Akwarystyka to fajne hobby :)
ODPOWIEDZ