[300l] Ogólnie misz-masz

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Dziś odwiedziłem polecany przez Koleżankę @Nir sklep Ikola we Wrocławiu (będąc niedaleko nie mogłem sobie odmówić) Kolejny super sklep, fajnie zaopatrzony i w ogóle.

Do domu przyjechałem z dwoma zbrojnikami Loricaria ;)

Obrazek

Obrazek
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Ale cuda, wiszą jak bombki na choince :D Takie sopelki. Też miałam tam dzisiaj wpaść obejrzeć pielęgniczki, może w środę się uda.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Ten co wisi to szukał sobie miejsca i złapałem go w przelocie :)

Nie wiem czy to światło czy co, ale w Trzmielu jest coś takiego, że oglądając zbiorniki to mamy chęć zabrać wszystkie ryby do domu. W Ikoli natomiast jest chyba większy wybor, ale nie ma tego klimatu.
Ja ze swojej strony mogę bardzo polecić te dwa sklepy ponieważ bardzo mi się spodobały i na pewno tam wrócę nie raz. @Nir bardzo dziękuję bo to dzięki Tobie do tych sklepów trafiłem ;)
Nir
Posty: 114
Rejestracja: 05 lip 2018 18:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Nir »

Nie jest to jakaś wiedza tajemna, każdy akwarysta we Wrocławiu poleci Ci te dwa sklepy - idealny marketing szeptany sobie wyrobili, z resztą dlatego, że po prostu robią dobrą robotę.

A Trzmiel też jest trochę bardziej skupiony na akwarystyce morskiej, plus oni zakładają i serwisują akwaria, są bardziej "techniczni", zwłaszcza w kwestii oświetlenia. Może dlatego wrażenie, że rybki się lepiej prezentują?

Tak czy siak - oby zbrojniki ładnie się zaaklimatyzowały. Mają sporo korzenia do obgryzania ^^
Awatar użytkownika
Pshemko Brasil
Posty: 344
Rejestracja: 22 mar 2014 17:03
Lokalizacja: Itajai (SC), Brasil

Post autor: Pshemko Brasil »

Nir pisze:Tak czy siak - oby zbrojniki ładnie się zaaklimatyzowały. Mają sporo korzenia do obgryzania ^^
Taka ciekawostka - moje zbrojniki z odłowu, też z rodziny Loricaria, nie wykazują najmniejszego zainteresowania drewnem. A mam go dość sporo w akwarium. Siedzą, lezą w piasku i "polują" na robaszki. Takie drapieżne heh.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Jeżeli chodzi o zwierzęta to te dwa sklepy we Wrocławiu nie mają sobie równych, ale jeżeli chodzi o cały sprzęt do akwarium, to tylko Plantica.
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Pshemko Brasil, moje znów siedzą na korzeniu-chyba im pasuje.
Najciekawsze jest to, że tak się ułożą na tym korzeniu, że ciężko je wypatrzeć. Zachowują się jak kamelony i zlewają się z tłem.

Tego znalazłem w głębi akwarium

Obrazek
Trex pisze:jeżeli chodzi o cały sprzęt do akwarium, to tylko Plantica.
Tam mnie jeszcze nie było :)

Podekscytowany zbrojnikami zapomniałem się pochwalić,że rodzinka Kirysków się powiększyła bo dokupiłem 2szt. Myślę, że docelowo będzie ich 10szt. Kupuję po kilka w różnym czasie i w różnych i miejscach aby "wymieszać krew"

W akwarium przygotowania do świąt idą pełną parą, jeden Helmet drugiego przyozdabia bombkami :D

Obrazek
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Fajne te zycie w zbiorniku :)
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Dziś pojechałem do sklepu po jedzonko dla swoich zwierzaków i jak zawsze pogadałem sobie chwilę z właścicielem o rybach. Pochwaliłem się, że kupiłem zbrojniki Loricaria, a on mi na to, że też ma takie, ale nikt ich nie chce bo ludzie kupują tylko "glonojady" czyli zbrojniki niebieskie. Wcześniej tych czerwonych stworków nie widziałem, a podobno czekały na właściciela dwa miesiące.
Wycenił je po 22zł, ale powiedział, że jak wezmę wszystkie to będą po 15zł więc do domu wróciłem ze wszystkimi trzema :P

Obrazek
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 20:04 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Podobno te zbrojniki lubią swoje towarzystwo i musi być małe stadko.
Nie liczę na jakieś maluchy, ale jak będą to dobrze, a jak nie to też dobrze ;)

Macie może pomysł na kryjówki dla zbrojników?
Podobno mają to być wąskie, ciemne kryjówki, ale z czego to zrobić?
Grzenionator
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2018 5:24
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Grzenionator »

Ja swego czasu dla zbrojników wrzuciłem łupinę kokosa z otworami z dwóch stron i przykopałem go tak, aby było właśnie dość wąsko. Na górze przywiązałem mikrozorium i wyglądało dość fajnie. U mnie zbrojniki wolały korzeń, ale u kuzyna się mnożyły właśnie w takiej łupince :)
Możesz coś pokombinować z tym, kupisz kokosa w pierwszym lepszym większym markecie, a z duszą majsterkowicza to sobie go przytniesz jak będziesz chciał ;)
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

sprzątam po sobie Very Happy
Ostatnio zmieniony 27 gru 2019 20:05 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Dziękuję za pomysły na kryjówki. Te kokosy to chyba będzie dobry pomysł :)
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Spróbuj i z kokosem, i z bambusem, sam zobaczysz, co ryby wybiorą :)
Mam i kokos i bambus (część bambusa z czasem się rozpadła), głównie pielęgniczki korzystają z bambusa (z kokosa jakoś nie chcą).
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ