Krewetkarium na starej wodzie.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal78
Posty: 237
Rejestracja: 16 sty 2017 21:18
Lokalizacja: Lublin

Krewetkarium na starej wodzie.

Post autor: michal78 »

Witam od 2 miesięcy zauważyłem że moje cztery k.amano które sa już u mnie od 2 lat permanentnie się kryją (wcześniej się to raczej nie zdążało) podejrzewam strach przed moimi dość podrośniętymi gurami. Zdecydowałem że sprbuję zabrać krewetki z akwarium ogólnego 200L w którym żyją i założę coś na kształt krewetkarium o pojemności ok 30L. Na początek jednak zabrałem je do małego zbiornika 10L który im naprędce urządziłem by w nim poczekały na docelowe krewetkarium. Mały zbiornik wypełniłem woda odlaną z dwusetki (zatem dojrzałą, ustabilizowaną) Na drug dzień ze zdzwieniem odkryłem że stała się zamglona jak przy inwazji pierwotniaków typowej dla nowych zbiorników, tutaj jednak mamy dojrzłą wodę więc skąd taki efekt ?? Oczywiście woda w 200tce cały czas jest kryształ (jej parametry to GH 11,KH 5, NO2 0, pH 7,4, NO3 10). W dziesiątce zastosowałem mały wewnętrzny filtr gąbkowy, nieco żwirku zacnie przepłukanego, jedna gałęzatka i kilka pędów rogatka, kilka skałek dla stworzenia kryjówki. Nie wiem teraz czy przenieść amano z powrotem do dwusetki i czekać co będzie z wodą w 10tce i czy w ogóle zakładać krewetkarium w którym może być podobny problem. Tak czy owak jednak w 10tce amano są aktywniejsze i nie kryja się jak w ogólnym akwa...
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

michal78 powodów ataku pierwotniaków jest wiele. Akurat od dziś rana przerabiam temat po restarcie - pojawiły się u mnie po dołączeniu do nowego filtra dojrzałego kubła. Włóż silne napowietrzanie na jeden dzień do tego baniaczka, jak nie będzie poprawy, a być powinna, będziesz myśleć dalej.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ