Baniak Aquael Glossy 80

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gregor_SKO
Posty: 4
Rejestracja: 07 gru 2018 18:08

Baniak Aquael Glossy 80

Post autor: gregor_SKO »

Witam,
zastanawiam się nad zakupem baniaka Aquael Glossy 80. Może ktoś użytkuje taki baniak i mógłby pomóc w wyborze.

1) Biała wersja ma szkło opti (tzn. z tego co wyczytałem to szybka składa się z 3mm Opti, jakaś folia i 3mm float - więc nie wiem czy to opti coś daje skoro przechodzi przez float). Pytanie czy na białej wersji nie będzie bardziej niż czarnej widać syfu, kamienia itp. który z czasem się uzbiera przy rantach pokrywy itp. Do salonu będą pasować mi obie wersje tylko zastanawiam się czy ten biały po 3 latach nadal będzie biały ;)
2) Na każdym forum ludzie piszą, że te zestawy mają bardzo słabe światło. W zestawie miałbym 2x LED PLANT 16Wat (Zamiennik T5 39 W 849 mm i T8 30 W 900 mm). Nie wiem jak przeliczyć waty na litr, tzn. 32Waty/125l =0,25 ?(czyli słabo) ale przecież taki led który skierowany jest bezpośrednio na tafle wody, nie świeci na boki czy do góry, do tego ma odpowiednik 30w/39W świetłowek jest aż taki słaby. Wydaje mi się, że takie przeliczanie powinno wyglądać mniej więcej tak w przypadku tych led plant 2x16w=32w*2 (bo są to odpowiedniki 30/39W). Przy takim przeliczaniu wychodzi ponad 0,5 co dla mnie było już satyfacjionujce. Oczywiście, jak okaże się, że 2 ledy bedą za słabe, to dokupie jeszcze jedną 16W.
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

gregor_SKO pisze:Przy takim przeliczaniu wychodzi ponad 0,5 co dla mnie było już satyfacjionujce
Moje szacunki każą przyjąć raczej 0,3 - 0,33W/l a to jestet wartość dla kryptokoryn i nurzańców i raczej standardowo dobierane w zestawach .

Tak więc aby zapewnić sobie minimum komfortu od razu musisz kupić jeszcze jedną a jak będzie mało to dokupisz czwartą - tak ja to widzę
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

gregor_SKO kolega ma ten zestaw. Od razu inwestuj w min. trzecią świetlówkę. Standardowe oświetlenie nie daje rady w tym zestawie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Ja mam wersję czarną Glossy 80. Wspólną cechą obu zestawów jest to, że po nalaniu wody nie widać krawędzi lustra - bo zasłania ją wklejony pas z pokrywą. Wygląda to zaskakująco dobrze. W internecie pisali, że mieli spore kłopoty z białą wersją, to znaczy był kurz, bąble, silikon robił się zielony.

W moim zestawie było 2x16W Power LED SUNNY, nie PLANT. I rzeczywiście, trochę mało.
ODPOWIEDZ