Jak to mówią maj miesiąc godowy

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Jak to mówią maj miesiąc godowy

Post autor: Brian »

Temat nie ma zbyt wiele wspólnego z treścią posta, ale nie wiedziałem co napisać :P
Tak sobie dziś siedze i myśle. Zastanawiałęm się czemu niektóre ryby zaczynają się rozmnarzać w "zapomnianym" akwarium. Obecnie dużo mówi się o feromonach i że pociąg samca do samicy (u ludzi jak i zwierząt) powodowany jest przez naturalne wabiki wytwarzane przez organizm. Wydaje mi się, że ryby tak właśnie wabią swoich potencjalnych partnerów. Wiec jeśli niepodmieniamy przez jakiś czas wody, stężenie tych substancji rośnie, a co za tym idzie rybki muszą się wyładować i nagle zachce im się być rodzicami :)
To taka moja hipoteza. Co o tym myślicie?
Troche nakłoniły mnie do tego posty Mireks'a i Qugas'a :).

Czołem
Czołem :)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

A jak sie nie obrazisz to nie przyznam do konca racji :lol:
Aby zachecic spora czesc rybek do bara bara nalezy podmieniac im czesto wode bo imituje to im nadejscie pory deszczowej czyli okresu kiedy wody wystepuja z brzegow a co za tym idzie okresu w trakcie ktorego narybek bedzie miec co jesc i gdzie sie ukrywac :lol:
A po za tym to maj jest chyba magiczny :lol:
Od kilku dni 2 z moich nalesnikow trzymaja wyjatkowa sztame i przesladuja pozostale chyba bedzie romansik :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Brian
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 954
Rejestracja: 27 gru 2005 19:30
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Brian »

Nie ma o co sie obrażać :) właśnie chodzilo mi o to żeby inni dołożyli coś do tego tematu.
Tak jak mówisz o tych podmianach wody to sprawdza sie u kurysków. Mnie głównie intrygują zbrojniki :)

Hehe widze, że nie tylko u mniej rybki zaczynają pływać razem :P
Na początku mój samiec Pelvicachromis Pulcher tak ganiał samice, że myślałem że wyskoczy z baniaka, a ja wczoraj zachodze do akwarium, a on jak taki pantofel :P Tam gdzie ona to i ona zaraz za nią płynie i przegania od niej inne rybki :D A jaki ma piękny malinowy brzuszek, poprostu coś pięknego :D

Czołem :)
Czołem :)
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Jest coś z tym majem i lekko niedopilnowanym akwa. Przez 3 tygodnie nie miałem czasu podmienić wody. Zrobiłem to w sobotę, a efekt jest taki, że gupiczka urodzila dziś około 15szt, a platynka też coś kolo tego i z tego co widzę nie mają zamiaru na tym poprzestać :lol: .
W moim akwa jak w ulu - wszystko się bzyka :shock:
Awatar użytkownika
kordare
Akwarysta
Posty: 343
Rejestracja: 17 lut 2006 10:39
Lokalizacja: radom-londyn

Post autor: kordare »

Witam u mnie tez majowo :) ,kiryski przyklejaja ikre do szyb i pod lisciami zobaczymy co z tego bedzie-moze pierwszy narybek :D ?
pozdrawiam
'Bog stworzyl czlowieka, bo nie spodobala mu sie malpa.
Dalszych eksperymentow zaprzestal'
Edytka25
Posty: 47
Rejestracja: 01 sty 2006 21:20
Lokalizacja: Praga, Rep. Czeska

Post autor: Edytka25 »

Ha ha :-)) Moje kiryski robia to co tydzien ;-)
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

W sumie ja tez bardzo lubie glonojady bo sa fajne ale u mnie maja przewalone bo ulubionym sportem jednej palety jest zabawa w chowanego gzie chowac zawsze musza sie glony a jak nie zdaza to w skore obrywaja :lol:
ODPOWIEDZ