krewetki, ślimaki i bocje???

Hodowla krewetek, raków; ślimaki i inne stworzenia

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grzempek7
Posty: 88
Rejestracja: 11 wrz 2005 8:58
Lokalizacja: Warszawa

krewetki, ślimaki i bocje???

Post autor: Grzempek7 »

Witam
tym razem sprawa przedstawia się tak:
w moim akwa (200l) zamieszkują sobie m.in. 2 x krewetki filtrujące oraz 2 x krewetki Ammano. Wszystkie 4 są relatywnie duże (przynajmniej po 4 cm). Mam też stadko neonów. Co najważniejsze szlag mnie już trafia ze ślimolami różnej maści!!!

Dlategoteż konkretne pytanie: CZY WASZYM ZDANIEM MOGĘ DO TEGO TOWARZYSTWA WPUŚCIĆ powiedzmy 3 x BOCJE WSPANIAŁE???

Tzn. czy nie "wciągną" przez przypadek krewetek lub neonków???

Z marchewką próbowałem, ale widocznie mają delikatne podniebienie, i nie gustują... Albo miałem jakąś marchew z tokysnami...

Z góry dziękuję za pomoc ;-)
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

bocje nie ruszą ani krewetek ani neonków :) sam mam i jedno i drugie w akwa z bocją :) zreszta krewetki nie dadza sie tak latwo złapać gdyż szybko odskoczą :) pozdrawiam
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zdecydowanie tez podpisuję się pod wypowiedzią Abrasjela nic bocje im nie zrobią, a nie będę ukrywał poradzą sobie mam nadzieje ze ślimakami. U mnie rewelacyjnie sobie z tym problemem poradziły i odpukać jest spokój ze slimakami. Oczywiście zapewne do przyniesienia nastepnej nowej roślinki do akwa :) Ale takze znowu będę liczył na bocje. Jedna uwaga co do bocji, przy podmianie wody bardzo wrazliwe na zmianę temperatury zatem bacznie je obserwuj po podmianach.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ