podłoże AQUA Substrate Pro-do twardej wody

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

podłoże AQUA Substrate Pro-do twardej wody

Post autor: lysy68 »

witam.

czy ktoś z forumowiczów testował może to nowe podłoże z aqua artu Aqua Substrate Pro?
jestem bardzo ciekaw jak ono się sprawuje jako dedykowane do twardej wody.
będę startował nowe akwarium i się nad tym podłożem aktywnym zastanawiam gdyż do tej pory używałem wcześniejsze AS II i było oki.

Według opisu z AQUA ART,który pozwolę sobie wkleić do postu wychodzi że ma mocniej buforować pH i zmniejszać twardości,tylko jestem ciekaw na jak długo.

"Aqua Substrate PRO 6 litrów (czarne), torba 6 litrów
Charakterystyka:

W naturze właściwe odżywianie roślin wodnych zapewnione jest dzięki nieprzerwanemu dostarczaniu minerałów i substancji odżywczych z dna rzeki czy jeziora, z którego rośliny poprzez sieć korzeni, pobierają substancje niezbędne do życia i prawidłowego rozwoju. AquaSubstrate jest naukowo opracowanym podłożem, stworzonym na bazie naturalnej wulkanicznej gleby. Spiekany z innymi, niezbędnymi materiałami oraz odżywkami, tworzy porowatą, miękką strukturę, idealną do rozwoju naturalnej flory bakteryjnej oraz właściwego odżywiania korzeni roślin. Unikalna technologia AquaSubstrate zapewnia klarowanie wody poprzez absorbowanie jej zmętnień i przebarwień. AquaSubstrate, obniżając twardość wody, koryguje bufor pH, stabilizując jego wartość, w idealnym dla roślin i zwierząt z tropikalnych biotopów wody miękkiej, przedziale ok. 6,5-7,0. AquaSubstrate PRO to ulepszony produkt najnowszej generacji, o czarnym naturalnym kolorze, przeznaczony specjalnie do twardszej wody (mocniejsza korekta bufora pH). Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii, jeszcze większa porowatość granulek oraz ich wzmocniona struktura zapewnią o 50% dłuższe działanie, klarowanie i uzdatnianie wody oraz odżywianie roślin.

CECHY AquaSubstrate PRO:

Długotrwałe nawożenie: Zawiera wolno uwalniający się nawóz dla roślin o długotrwałym działaniu.
Klarowanie wody: Przywraca przejrzystość wody, usuwa kolory i zmętnienia spowodowane np. drewnianymi elementami dekoracyjnymi wnętrza akwarium.
Stabilizuje pH wody: Zmiękcza wodę do poziomów właściwych dla naturalnych obszarów występowania większości roślin i ryb, pielęgnowanych w naszych akwariach. Stabilizuje bufor pH.
Zdrowie dla korzeni: niezwykle porowata struktura AquaSubstrate gwarantuje rozwój naturalnej flory bakteryjnej i jest doskonała dla zdrowego wzrostu i odżywiania korzeni roślin.
Naturalny wygląd: doskonale komponuje się z aranżacją akwariów dekoracyjnych.
Trwałóść: porowate granulki gwarantują trwałość i skuteczność w długim okresie czasu.

INSTRUKCJA:

Torba AquaSubstrate PRO (6l = 12 lbs) zawiera ilość podłoża odpowiednią dla akwarium o pojemności ok. 40 litrów (10 Gal).
Produkt jest gotowy do użycia, nie należy go płukać.
Nie należy mieszać z podłożami i/lub podkładami pod podłoża pochodzącymi od innych producentów.
W nowo zakładanym akwarium należy pokryć powierzchnię dna minimum 6 cm warstwą AquaSubstrate PRO.
Wodę do akwarium należy nalewać ostrożnie, uważając, aby nie kierować strumienia wody bezpośrednio na podłoże.
Rośliny należy sadzić ostrożnie, zagłębiając ich korzenie w AquaSubstrate PRO. Można również sadzić rośliny przed nalaniem wody do akwarium. Wygodnym i precyzyjnymi narzędziem do sadzenia roślin, są pincety Aqua Art.
Można stosować podżwirową filtrację akwarium, AquaSubstrate PRO doskonale pracuje jako medium przy tego typu filtracji. UWAGA Po nalaniu woda może ulec lekkiemu zmętnieniu, które znika po kilku godzinach filtracji.
Przy podmianach wody ponowna stabilizacja jej parametrów następuje po pewnym czasie.
Zalecamy, aby do nowo założonego akwarium, wpuszczać zwierzęta po stabilizacji i biologicznym dojrzeniu filtrów.
Najlepsze efekty w pielęgnacji roślin uzyskuje się nawożąc je równolegle serią nawozów płynnych Planta Gainer."
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Zawiera nawoz. Jaki nawoz? Cholera wie, co uwalnia... Ja bym na takim "niewiadomym" nic nie kombinowala.
Awatar użytkownika
lysy68
Pomocnik
Posty: 911
Rejestracja: 24 lut 2017 8:06
Lokalizacja: Radziejowice

Post autor: lysy68 »

jakieś nawozy czy minerały musi zawierać gdyż jest gotowym podłożem aktywnym i nic się do niego nie dodaje chyba że za jakiś czas od startu nawożene w toń.
moje pierwsze 54L (60x30x30)DIVERSA StartUp 60
oraz kostka 30L 40x25x30
pozdro
M.M
ODPOWIEDZ