Ultramax 1000 napowietrzanie

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Piotrek50501
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2018 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Ultramax 1000 napowietrzanie

Post autor: Piotrek50501 »

Witam,
Kupiłem filtr Ultramax 1000 i nie wiem jak jest w nim z napowietrzaniem. Można jakoś coś podpiąć dodatkowo lub czy jakoś w nim się reguluje? Z tego co czytałem to ma filtrować i napowietrzać. Ale jakoś nie wiem jak to ustawić. Miał ktoś taki problem lub wie jak to się reguluje?
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Wylot wody z filtra powinien byc ustawiony tak, zeby tafla wody byla w lekkim ruchu. I to ja natlenia.
Stop :wink:
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

dodatkowo masz w zestawie deszczownicę która możesz ustawić na kilka sposobów. Możesz nad tafla wody , wówczas wprawdzie bardzo będzie się "burzyła" woda lecz będzie trochę hałasu . Najczęściej deszczownica jest ustawiona tuż pod powierzchnią wody a wyloty skierowane pod katem (powiedzmy 45st) do tafli wody .

falowanie (marszczenie) oraz przepływ (przemieszczanie się ) załatwi temat napowietrzania doskonale. Jeśli zależy Ci z jakiś powodów na bąbelkach możesz kupić zwęzkę venturiego - gdzieś na allegro mi się kiedyś rzuciło w oko
Piotrek50501
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2018 13:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Piotrek50501 »

Podpiąłem tak, ze deszczownica jest pod powierzchnią wody jakieś 5-7cm i skierowana pod kątem 45st w górę.

Moje pytanie wzięło się głównie dlatego, że po zmianie filtra kiryski często podpływają pod powierzchnię wody oraz gupiki często tam siedzą. Czy to jest spowodowane zmianą filtra czy może coś źle zrobiłem? Czy to normalne? Wcześniej nie zauważyłem u Nich takich zachowań.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Piotrek50501 a stary filtr nadal pracuje czy go wyłączyłeś i pracuje tylko nowy? Jeżeli to drugie to masz odpowiedź zachowania ryb.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ