[63] Moje trzy klimaty

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

Co do związków zbierających się przy dnie. Są to fosforany i azotany. Cząsteczki podłoża przyciągają je. W osadzie jest ich kilkadziesiąt razy więcej niż w toni wodnej. Ba. Potrafi być tak, że w toni nie ma nic a w osadzie są ogromne ilości. Idealna nisza dla takich sinic.
Akwaria przyjemne w odbiorze. Jeśli to eksperymentalne to tym bardziej gratulacje. Nazwałbym je mianem naturalnych, ponieważ prezentują się jakby była mała ingerencja czlowieka, a duża praca natury. Jednak nazwa ta została zarezerwowana dla sztucznych pejzaży tworzonych w akwariach ala Amano. Co swoją drogą jest świetnym zabiegiem marketingowym, ale to nie o tym.
:)
AleksanderK
Posty: 429
Rejestracja: 02 mar 2018 2:16

Post autor: AleksanderK »

Nazwa "Nature Aquarium" została błędnie odebrana jako akwarium naturalne, poprawnie jest mówić o nurcie nature jako akwarium krajobrazowe a nie naturalne, wiele osób na to już zwróciło uwagę.
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Bardzo fajne zbiorniki, widać że stworzone dla ryb. A co się stało z BW?
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Biniu pisze:Co do związków zbierających się przy dnie.
Kiedyś zrobiłem takie doświadczenie, że zmieszałem rozrobione KH2PO4 i rozrobiony chelat żelaza - powstał z tego osad :) Dlatego potem nie dozowałem już ani żelaza, ani innych związków poza KNO2 i rzadko KH2PO4. Okazuje się, że mierzone PO4 utrzymuje się w niewielkim stężeniu bez dodawania soli, jedynie obserwuję braki NO3 i to dozuję.

BW to to górne, po podmianach nie dodawałem już szyszek i liści, stąd nie ma herbacianego zabarwienia.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
ODPOWIEDZ