Zamulona woda po zalaniu akwarium.

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

Dzięki za odpowiedź.

Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz. Mianowicie na jednym korzeniu, w największej ilości pod nim, utworzyło się bardzo dużo takiego jak by "żelu" wyglądającego tam samo jak ten żel z roślinek.

Czy ten korzeń nie jest przypadkiem jakiś zakażony czy coś w tym stylu?
Żel ten jest centralnie na środku fotki.

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

To nic strasznego, normalna sprawa zniknie samo. Jeżeli Cię to denerwuje to możesz to odessać wężykiem.
MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

Wystraszyłem się, że to jakaś pleśń. Dzięki.
Biniu
Posty: 217
Rejestracja: 22 lis 2018 19:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biniu »

goldi_ pisze:
Po prostu zrobię posiew tego preparatu i sprawdzę ilość drobnoustrojów. Banalne. Jeśli wyszczegolni szczepy, będę mógł dobrać selektywne pożywki i sprawdzić czy nie oszukuje. Banalne.

Żaden markowy producent cię nie oszukuje. Kiedyś tam na pewno były bakterie. Bakterie są wszędzie. Producent więc pisze, ze sprzedaje bakterie i bakterie tam na pewno są ile i czy w ogóle korzystne dla akwarium nie wie nikt :)
Jednak zakładanie, że markowy producent nie może pozwolić sobie na oszustwa to jest dopiero jechanie po bandzie :D

Pozdrawiam.
MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

Powracam ponownie :)

Zrobiłem dokładniejsze zdjęcie "zamulonej wody" w moim akwarium. Jak się dokładnie przyjrzy, są to malutkie białe kropeczki, których są tysiące. Zrobiłem dokładniejsze zdjęcie.

Czy to faktycznie są bakterie? Czy może coś innego?

Dzięki i pozdrawiam.

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

To nie są bakterie. To są pierwotniaki.

Zaczekaj cierpliwie i nie wrzucaj nic do akwarium.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

MaximTheTerrible włącz silne napowietrzanie z kamienia albo kurtyny napowietrzajacej.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

Rozumiem.... pierwotniaki, ehh.

Niestety nie mam napowietrzacza w filtrze. Filtr który posiadam to ASAP 300.
Czy warto ten filtr zmienić na lepszy? Podejrzewam, że jest on badziewny, skoro dołączony był do zestawu.

Żałuje, że się pośpieszyłem wpuszczając ryby tak szybko. Nauczka na przyszłość :?
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

10 dni po zalaniu wpusciles ryby?
Zdajesz sobie sprawę, że możesz je wszystkie wytruć swoim pospiechem? Akwarium jeszcze nie dojrzało... A miałeś robić testy i czekać cierpliwie :roll:
MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

W sklepie akwarystycznym powiedziano mi, że mogę wpuścić ryby po tygodniu.
W innym, że nawet po 2 dniach, jak dodam bakterii.
Teraz wiem, że to brednie.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

MaximTheTerrible teraz się zaopatrz w test na NO2 i czekają Cię częste podmianki, ale tragedii nie będzie. Trochę się pomęczysz, ale przy odpowiedniej dyscyplinie nic nie zginie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Różnica jest tylko taka, że sklep akwarystyczny na Twoich błędach zarabia. A żadne forum nie ma z tego dochodu.

No, ale jeśli już to wiesz... To miejmy nadzieję, że jakimś cudem obejdzie się bez tragedii.
Parametry? Przede wszystkim pH i NO2?
Ile i jakie ryby wpusciles?
MaximTheTerrible
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2019 15:47

Post autor: MaximTheTerrible »

Dostaje sprzeczne informację z różnych źródeł :)
Czytałem, że przy pierwotniakach nie powinno się podmieniać wody bo to je dokarmia.

Parametrów nie znam, kupię dzisiaj test.
Ryby - Glonojad Syjamski, 3 Otoski (żyją 2), Neony Inessa 6, Danio Różowe 6 (żyje 5).

Wczoraj dolałem trochę bakterii, i postaram się zmniejszyć naświetlanie bo świeciło się u mnie około 15-16h.

Czy mam kupić watę lub włókninę jakąś na filtr?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niepotrzebnie dodałeś "bakterie", bo tak naprawdę to nie wiesz, co dolałeś. Możesz zdestabilizować zbiornik. Nie lej niepotrzebnej chemii, to tylko strata pieniędzy.

Ja bym na Twoim miejscu podmieniła teraz nawet 50% wody i podmieniałabym około 20% co parę dni, bo inaczej powybijasz ryby - wpuściłeś je do niedojrzałego akwarium. Nie dziwię zakwitowi pierwotniaków, dostały super obiad.

Możesz założyć watę akwarystyczna lub włókninę na wlot filtra.

Ale podmiany wodą są konieczne.

Oczywiście światło powinno świecić około 12 godzin na dobę, świeciłeś za długo.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
bomba91
Posty: 296
Rejestracja: 16 kwie 2017 20:55

Post autor: bomba91 »

Za dużo ryb naraz... Bardzo ryzykujesz. Ja bym je wszystkie przeniosła do innego zbiornika z grzałka i napowietrzaczem, codziennie podmiana 20-30% odsysajac odchody a akwa jak dojrzeje zarybic stopniowo (ale w pierwszej kolejności zrobić testy żeby wiedzieć jaka jest tam woda :roll: )
Jak rozumiem dwie ryby już zdechły?
15-16h godzin światła na starcie to proszenie się o problemy. Nawet 12uwazam za przesadzone. Dopóki rośliny się nie zaadaptują, to światło prawdopodobnie wykorzystają glony.
ODPOWIEDZ