Otoski

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zoltar23
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2006 22:16
Lokalizacja: Wodzisław ŚL.

Otoski

Post autor: zoltar23 »

Prosiłbym o zamieszczenie kilku fotek (ewent.linków) otosków.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2006 12:41 przez zoltar23, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawia Tomek,

240L, 5x paletki, 14x neony czerwone, kiryski pandy spiżowe pstre, 3x akary z maroni, 2x Ramirezy, 1x kosiarka, 2x ciernioczek
Filtr tetra ex1200
Oświetlenie 3x30W hagena
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
zoltar23
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2006 22:16
Lokalizacja: Wodzisław ŚL.

Post autor: zoltar23 »

Dzięki za linki, są super.
W moim rejonie jest problem kupić otoska, kosiarkę. Tym bardziej że można je pomylić z glonojadem syjamskim.
pozdrawia Tomek,

240L, 5x paletki, 14x neony czerwone, kiryski pandy spiżowe pstre, 3x akary z maroni, 2x Ramirezy, 1x kosiarka, 2x ciernioczek
Filtr tetra ex1200
Oświetlenie 3x30W hagena
Awatar użytkownika
Saddamek
Administrator
Administrator
Posty: 1203
Rejestracja: 02 wrz 2004 21:10
Lokalizacja: Padwa Północy

Post autor: Saddamek »

U mnie chyba celowo sprzedają młode kosiarki jako otoski ...
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

u mnie otoski są po 8 zl :) a w innych sklepach sprzedają glonojady syjamskie jako otoski i fałszywe kosiarki więc jak ktoś się nie zna to mu bez problemu wcisną :)
112 l (ogólne)
70 l (ogólne) niedługo bitopowe
43 l (krewetkarium)
25 l (ampularie)
12 l (krewetkarium)
Awatar użytkownika
zoltar23
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2006 22:16
Lokalizacja: Wodzisław ŚL.

Post autor: zoltar23 »

Dziś chciałem kupić młode kosiarki ale się wstrzymałem (podejrzenie o gl.syjamskiego).
pozdrawia Tomek,

240L, 5x paletki, 14x neony czerwone, kiryski pandy spiżowe pstre, 3x akary z maroni, 2x Ramirezy, 1x kosiarka, 2x ciernioczek
Filtr tetra ex1200
Oświetlenie 3x30W hagena
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Najważniejsze żeby przed kupnem dobrze umieć odróżnić te rybki, bo na uczciwość sprzedawców nie zawsze mozna liczyć.
Pozdrawiam
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

By łatwiej było odróżnić kosiarkę od glonojada syjamskiego podam kilka różnic. Wszystko co wypiszę wynika z obserwacji, więc w pewnych rzeczach mogę nie mieć całkowitej racji.
PŁETWY
Kosiarka:
ma więcej płetw w dolnej części ciała ( przy skrzelach dwie, brzuszne również dwie oraz jedną "przyodbytową") Nie znam się na nazwach wszystkich płetw więc staram się je jasno wymienić.

Glonojad syjamski:
2 pary płetw pod brzuchem (płetwy skrzelowe oraz przy odbycie).

OGON
U kosiarek na płetwie ogonowej jest widoczna czarna kreska natomiast glonojady z reguły mają na ogonie kropki.

PYSK
Kosiarka ma delikatniejszy bardziej szpiczasto zakończony natomiast syjam ma bardziej kanciaty (kwadratowy). Otwór gębowy glonojada jest większy, bardziej widoczny podobny do przyssawki. Nie posiada żadnych wąsów. Kosiarka posiada niewielkie dwa wąsiki (podobne do wąsików kirysowatych).
KOLOR
Kosiarka ma pas w kolorze czarnym natomiast syjamski ma pas w kolorze bardziej brunatno, złotawo zielonym (ciężko określić te kolory). W każdym bądź razie glonojad nie ma zabarwienia czarnego ( jest poprostu bardziej blady). U syjama można dostrzec plamy coś jak centki przy pasie co czasem bardziej przypomina szlaczek.
Na grzbiecie kosiarka ma delikatniejszy (czarnawo - szarawy) pasek natomiast glonojad ma kropki (podobnie jak na bokach --> centki).
To chyba na tyle. Więcej różnic nie pamiętam. Mam nadzieję, że napisałam w miarę jasno. Nie znam się dokładnie na budowie anatomicznej ryb (zwłaszcza na nazwach wszystkich płetw) więc proszę o pewną tolerancję (poprawiać można) :wink:
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ