Pytanie o rośliny

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Malysebus
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2019 16:59

Pytanie o rośliny

Post autor: Malysebus »

Witam zakupiłem do akwarium rośliny w sensie sadzonki i mam takie podłoże jak na zdjęciu. Może być takie czy musi być bardziej piaszczyste?

Nie mogę dodać zdjęcia więc opiszę. Jest to kamieniste podłoże. Kupione w zoologicznym sklepie jako podłoże w akwarium i dość spore kamyczki więc nie wiem czy rośliny urosna.


Nie pisz posta pod postem, używaj opcji zmień. Posty połączyłam.
mod michelle1992
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Fotki wrzuć np. na fotosik.pl a tu daj linka.
Malysebus
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2019 16:59

Post autor: Malysebus »

https://images90.fotosik.pl/110/0f39f9fbbc065ec1med.jpg


I może mi ktoś podpowiedzieć? Jak nie nadaje się to da radę jakoś to naprawić? Jakoś dosypac jakiś inny?
pimowo
Posty: 575
Rejestracja: 04 sie 2018 19:42
Lokalizacja: Wołów k.Wrocławia

Post autor: pimowo »

Ja bym dał piasek (piasek do piaskownic z atestem tanio kupisz w markecie budowlanym) a do pisku pod rośliny kulki gliniano-torfowe.
Malysebus
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2019 16:59

Post autor: Malysebus »

I pewnie będę musiał od nowa robić? W sensie wylać cała wodę i wlewac nowa?
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Post autor: goldi_ »

Staszne gruzowisko :) Popieram przedmówcę w kwestii podloża . jak już wywalisz i będziesz robił od nowa to rozważ zastosowanie jakiegoś tła bo to gniazdko … :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

No cóż te kamienie rzeczywiście roślinom mogą przeszkadzać, można to zasypać po prostu wypłukanym piaskiem[grubo], ale można równie dobrze pozbyć się tego nie wylewając wody, po prostu wybrać mocząc ręce...
Malysebus
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2019 16:59

Post autor: Malysebus »

A zasypac piaskiem mogę bez wylewania wody?
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Ja by zrobił tak- bez wylewania wody- zebrał te kamienie, wypłukał porządnie piasek [j.w. taki z castoramy do piaskownicy dla dzieci z atestem], aby już wody nie brudził/pylił- naczyniem taki wypłukany dawał do tego akwarium z wodą wysypując z naczynia zaraz przy dnie akwarium.

Oczywiście jak wkładasz ręce do wody to filtr i grzałka wyłączone, po nasypaniu piasku nie włączaj filtra dopóki nie osiądzie on całkowicie [niech filtr czasem go przez przypadek nie zassa]. Warstwa piasku powinna mieć minimum 5cm grubości jeżeli zamierzasz sadzić rośliny korzeniowe. Po posadzeniu roślin pod każdą wciśnij aż do dna po 2szt. kulek gliniano-torfowych [to powinno załatwić sprawę nawożenia na najbliższy czas].
Awatar użytkownika
mark_farina
Akwarysta
Posty: 2008
Rejestracja: 08 wrz 2016 12:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: mark_farina »

Czesc

Zmieniłbym ten gruz na bardzo drobny żwirek. Tutaj nic oprócz plastików nie będzie miało szansy na prawidłowe zdrowe życie. Początkowo pewnie będzie okej, potem zaczną się problemy z detritusem, odkładaniem w szczelinach gnijących kup, szczątek organicznych i w końcu inwazją glona z kosmosu. Oczywiście czarny sceneariusz nie musi się sprawdzić, ale po co się zniechęcać na starcie?
ODPOWIEDZ