W trosce o narybek Zbrojnika

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

W trosce o narybek Zbrojnika

Post autor: WaTu »

Witam.
Mam już drugi raz narybek zbrojnika jednak teraz postanowiłem dopytać co do pokarmu gdyż ostatnim razem przeżyło tylko 7-8 sztuk.
O ile się nie myle jest to krzyżówka zbrojnika złotego(samiec) oraz zbrojnika Albinosa(samica). przy poprzednim miocie próbowałem dawać tabletki pod "norkę" jednak samiec momentalnie wszystko wyrzucał jak najdalej, również próbowałem mrożonych pokarmów roślinnych własnej roboty jednak efekt ten sam.
Macie może jakieś rady ? słyszałem o groszku, sałacie itp ale samiec raz dwa to wszystko wyrzuca
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020 22:06 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

Ogólne, gupiki danio i zbrojniki.
Wiem że danio nie pasują ale wydaje się że czują się dobrze, brykają, jedzą, i ogólnie nie wygląda to negatywnie
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020 22:05 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

ciekawy pomysł jednak dużo zabawy z tym.
restart w ogólniaku to raczej nie jest coś co chciał bym robić, oraz zielona woda w zime w mojej okolicy raczej jest niemożliwa do uzyskania.
a tak z ciekawości jakiej wielkości musi być akwarium tarłowiskowe ? potrzeba światła ? a może wystarczy światło słoneczne ?
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Mnie ciekawi co to ten zbrojnik złoty :D A dla młodych możesz kupić pokarmy lub dawać coś zielonego ja dawałem pokarm vitalisa dla zbrojników.I po co dawać pokarm pod norkę?Jak młode wchłoną woreczki żółciowe to wypłyną i wtedy karmisz.
mirukan
Posty: 743
Rejestracja: 01 lis 2018 21:12

Post autor: mirukan »

Sprzątam po sobie :lol:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2020 21:54 przez mirukan, łącznie zmieniany 1 raz.
Topór dla wroga! Serce dla przyjaciół.
"Zlikwiduj przyczynę a skutku nie będzie "
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

Mnie ciekawi co to ten zbrojnik złoty
https://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa ... iki-zlote/
a to takie cudeńko według internetu.
A dla młodych możesz kupić pokarmy lub dawać coś zielonego ja dawałem pokarm vitalisa dla zbrojników.I po co dawać pokarm pod norkę?Jak młode wchłoną woreczki żółciowe to wypłyną i wtedy karmisz.
Zrobiłem tak przy pierwszym miocie i przeżyło mniej niż 50%.

mirukan coś tam czytałem, jednak co napisane w internecie a co faktycznie może dobrze działać to czasem dwie różne rzeczy.
Dla przykładowego zbrojnika złotego potrzebne jest 54l akwarium i minimalnej długości 60cm, a byłem świadkiem jak mój kuzyn hodował zbrojniki w na oko 10l akwarium i mnożyły się na potęgę, bez światła, rośliny tylko sztuczne i może ze 2 kryjówki. Jednak żeby nie było nie uważam że to był dobry litraż do hodowli, ale może na tarłowiskowe ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Post autor: chemik4 »

jednak samiec momentalnie wszystko wyrzucał jak najdalej
Bo dba o czystość w okolicy gniazda. Młode zaczynają jeść gdy opuszczają kryjówkę, wtedy też samiec przestaje ich pilnować.

Jako pokarm śmiało możesz podawać płatki roślinne ze spiruliną.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

Dzięki za odpowiedzi czyli to nie kwestia jedzenia tylko tego że to akwarium ogólne, gdyż ostatnim razem zrobiłem podobnie i małe zbrojniki nawet nie brały się do tabletek bo wolaly glony z szyb i kamienia :) jednak i tak przeżyło 7 z na oko 20-40 jajeczek
WaTu
Posty: 77
Rejestracja: 08 wrz 2018 21:31
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: WaTu »

Z góry przepraszam że pisze post pod swoim postem.
Narybek o który się martwilem ma się bardzo dobrze, dużo młodych przeżyło, jakieś 2-3 razy więcej niż w pierwszym przypadku.
Myślę że to kwestia tego że akwarium się trochę zagloniło :)
Dziękuję za rady.
Arkady77
Posty: 82
Rejestracja: 18 sie 2019 21:13
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: Arkady77 »

Ja jak kiedyś rozmnażałem zbrojniki w rurce pcv, w ogólnym ale później przeniosłem do innego ok.7litrowego tarliskowego. Dawałem roztarte ugotowane i wysuszone żółtko jajka i chyba jeszcze drobny pył płatków. Samca i samice odłowilem. Zauważyłem u niego, że zjada młode.

Archeologia stosowana...
Proszę nie wyciągaj do dyskusji tematów sprzed miesięcy, w których już dawno temat nie jest prowadzony.
Zwracaj uwagę na datę ostatniego postu.
Zapoznaj się z Regulaminem Akwaforum. MOD BARA
ODPOWIEDZ