Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

Problem z pokrywą firmy Diversa.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciekakwarysta

PostWysłany: 29 Sty 2019 15:07    Temat postu: Problem z pokrywą firmy Diversa. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. I na samym początku przepraszam jeżeli temat został już opracowany albo założyłem go w złym dziale. A wiec mam problem z pokrywą firmy Diversa wymiarów 60x30 prosta. Jest w niej świetlówka T8 15w i nie świeci a gdy wyciągne świetlówkę z pokrywy jej styki są mokre a uszczelniacze przecież dobrze trzymaja i gdy nie ma świetlówki i pokrywę przechyle na bok wylatuje truczke wody spod miejsca gdzie są zamocowane ramki na świetlówkę. Akwarium dostałem ale było wcześniej uzytkowane. Proszę o szybką odpowiedź i mam nadzieje skuteczną.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szamanka

PostWysłany: 29 Sty 2019 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chyba zapomniałeś napisać pytanie.

Prawdopodobnie zrobiło się zwarcie przez wodę i masz co najmniej świetlówkę do wymiany, być może też statecznik.

Przede wszystkim dobrze wysusz pokrywę przed wymienianiem czegokolwiek bo spalisz sobie następne.

63l wąwóz
Powrót do góry
Maciekakwarysta

PostWysłany: 29 Sty 2019 21:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy mogę położyć pokrywę na grzejniku ? Aby dokładnie wyschla czy może to spowodować jej uszkodzenie ?

I w jaki sposób wymienić statecznik skoro nie ma na górze klapki a od spodu jest złapana cala zabudowa nitami. Czy da się jakoś to otworzyć ?

Nie pisz posta pod postem, edytuj używając opcji "zmień".
Posty połączyłam. mod michelle1992
Powrót do góry
szamanka

PostWysłany: 29 Sty 2019 23:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się nie roztopi plastik na kaloryferze to nic się z pokrywą nie stanie, ale jeśli jest nieotwieralna to może być niestety do wyrzucenia.

Jesli masz inną swietlowkę działającą to po wysuszeniu możesz sprawdzić czy zepsuła się tylko świetlówka podmieniając ją i próbując zapalić.

63l wąwóz
Powrót do góry
Maciekakwarysta

PostWysłany: 30 Sty 2019 7:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Plastik nie powinien się roztopić. A gdyby tak te nity co trzymaja rozwiercić wiertełkiem a później jak sprawdzę czy to statecznik uszczelnić z powrotem i przykręcić np. małymi śrubami ? A jeżeli nie to jaką pokrywę polecacie do akwarium 60x30 prostą i aby miała już 2 świetlówki a nie tylko jedna i aby miała łatwy dostęp do statecznika a nie jak to ma miejsce w tej.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Sprzęt Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: