Problem z pokrywą firmy Diversa.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Maciekakwarysta
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2019 14:40

Problem z pokrywą firmy Diversa.

Post autor: Maciekakwarysta »

Witam. I na samym początku przepraszam jeżeli temat został już opracowany albo założyłem go w złym dziale. A wiec mam problem z pokrywą firmy Diversa wymiarów 60x30 prosta. Jest w niej świetlówka T8 15w i nie świeci a gdy wyciągne świetlówkę z pokrywy jej styki są mokre a uszczelniacze przecież dobrze trzymaja i gdy nie ma świetlówki i pokrywę przechyle na bok wylatuje truczke wody spod miejsca gdzie są zamocowane ramki na świetlówkę. Akwarium dostałem ale było wcześniej uzytkowane. Proszę o szybką odpowiedź i mam nadzieje skuteczną.
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Chyba zapomniałeś napisać pytanie.

Prawdopodobnie zrobiło się zwarcie przez wodę i masz co najmniej świetlówkę do wymiany, być może też statecznik.

Przede wszystkim dobrze wysusz pokrywę przed wymienianiem czegokolwiek bo spalisz sobie następne.
Maciekakwarysta
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2019 14:40

Post autor: Maciekakwarysta »

A czy mogę położyć pokrywę na grzejniku ? Aby dokładnie wyschla czy może to spowodować jej uszkodzenie ?

I w jaki sposób wymienić statecznik skoro nie ma na górze klapki a od spodu jest złapana cala zabudowa nitami. Czy da się jakoś to otworzyć ?


Nie pisz posta pod postem, edytuj używając opcji "zmień".
Posty połączyłam. mod michelle1992
Awatar użytkownika
szamanka
Posty: 404
Rejestracja: 08 maja 2017 8:43
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: szamanka »

Jak się nie roztopi plastik na kaloryferze to nic się z pokrywą nie stanie, ale jeśli jest nieotwieralna to może być niestety do wyrzucenia.

Jesli masz inną swietlowkę działającą to po wysuszeniu możesz sprawdzić czy zepsuła się tylko świetlówka podmieniając ją i próbując zapalić.
Maciekakwarysta
Posty: 3
Rejestracja: 29 sty 2019 14:40

Post autor: Maciekakwarysta »

Plastik nie powinien się roztopić. A gdyby tak te nity co trzymaja rozwiercić wiertełkiem a później jak sprawdzę czy to statecznik uszczelnić z powrotem i przykręcić np. małymi śrubami ? A jeżeli nie to jaką pokrywę polecacie do akwarium 60x30 prostą i aby miała już 2 świetlówki a nie tylko jedna i aby miała łatwy dostęp do statecznika a nie jak to ma miejsce w tej.
ODPOWIEDZ