Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna Tekst alternatywny

RegulaminRegulamin  FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   PortalPortal  RedakcjaRedakcja

PartnerzyPartnerzy   ProfilProfil   Prywatne wiadomościPrywatne wiadomości   ZalogujZaloguj   RejestracjaRejestracja 

[150L] - początkujacy akwarysta

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
makaveli12382

PostWysłany: 29 Sty 2019 22:37    Temat postu: [150L] - początkujacy akwarysta Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.  Chciałbym Wam zaprezentować swoje pierwsze w życiu akwarium. Wcześniej hodowałem w nim żółwia.

Baniak: 150L, 80x35,wys.60,

Oświetlenie:
2x Aquael Leddy Tube Retro Fit 16W Sunny, 
2x Aquael Leddy Tube Retro Fit 16W Led Plant
2x naświetlacz Led 10W
Około 48lm/l

Podłoże: Aqua Soil(na bazie ziemi ogrodowej), góra czarny bazalt, pod bazaltem kilkanaście sztuk kulek gliniano torfowych.

Filtracja: biologiczno-mechaniczna, Eheim 2217, Eheim 2213

Oświetlenie:
15:00-24:00 wraz z nim CO2 z butli (CO2 indicator firmy AZOO pokazuje mi kolor jasno zielony)

Parametry wody:
pH 7.0
GH 16
KH 8
NO2 0
NO3 30
Po4 2
Fe 0.2
K 20

Zbiornik w miarę stabilnie funkcjonuje od około pół roku. Jedyny mankament to zielenice, nie dużo, punktowo oraz w postaci delikatnego pyłku na szybach.

https://naforum.zapodaj.net/44a97158cad5.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/23e607c92631.jpg.html

https://naforum.zapodaj.net/feffe2e97a47.jpg.html

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michelle1992
Moderator
Moderator

PostWysłany: 29 Sty 2019 22:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć, akwarium prezentuje się ładne.
Jaka jest obsada?

makaveli12382

PostWysłany: 29 Sty 2019 22:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje. Około 30 ryb. Różne. Brzanki, kosiarki, otoski i jakieś co nazwy niestety nie znam. Raczej wszystkie pospolite Smile
Powrót do góry
goldi_

PostWysłany: 29 Sty 2019 23:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Molinezje (chyba), 2 labeo … będzie się działo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
makaveli12382

PostWysłany: 29 Sty 2019 23:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Fakt, labeo mam 2szt. Ale molinezji chyba nie. A czemu nie mogą być razem? Mam jeszcze bojownika, ma się dobrze i ma się gdzie chować Smile
Powrót do góry
bomba91

PostWysłany: 30 Sty 2019 7:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak Labeo podrosnie to zezre Ci wszystko, ale najpierw jeden drugiego wykończy. Rosną duże.
makaveli12382

PostWysłany: 30 Sty 2019 8:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam zaprzyjaźniony sklep akwarystyczny. W razie czego zawsze oddaje większe ryby i nawet dnia tam nie pomieszkają a już ktoś je kupuje. A i jeszcze mam takiego suma czarnego w białe kropki. Około 7cm. Fajną kryjówkę sobie upatrzył pod korzeniem Smile
Powrót do góry
bomba91

PostWysłany: 30 Sty 2019 8:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czyli kupujesz ryby kierując się wyłącznie estetyką, zamiast szukać informacji o tym czego potrzebują i w jakich warunkach powinny żyć?
A szkoda, bo akwarium wygląda fajnie i nie pasuje wcale do takiej zupy rybnej.

makaveli12382

PostWysłany: 30 Sty 2019 9:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś wymienię obsadę na coś innego. Jak narazie rybki mają się dobrze. Ale tak to jest jak się z dziewczyną idzie do zoologicznego...
Powrót do góry
bomba91

PostWysłany: 30 Sty 2019 9:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale tak to jest jak się z dziewczyną idzie do zoologicznego

Nie zgodzę się do końca. Moja 4letnia córka jest w stanie zrozumieć że niektórych rybek (które bardzo jej się w sklepie podobają), mieć nie możemy.

mirukan

PostWysłany: 11 Lut 2019 23:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bomba91 napisał:
Cytat:
Ale tak to jest jak się z dziewczyną idzie do zoologicznego

Nie zgodzę się do końca. Moja 4letnia córka jest w stanie zrozumieć że niektórych rybek (które bardzo jej się w sklepie podobają), mieć nie możemy.

Rację ma bomba91  Smile
Jednak trzeba "usprawiedliwić" makaveli12382 niestety przekonanie kobiety (nie wszystkich drogie Panie  Very Happy ) graniczy czasem z cudem  Crying or Very sad 
Na początku mojej przygody z akwa presja była kolosalna "ale mnie się podoba i Pan (sprzedawca) twierdzi że ta rybka może mieszkać z naszymi" Oczywiście tekst w zoologu i przy publice.
Tyle że ja zacząłem stosować metodę z kwarantanną (potrzebny kolejny zbiornik Laughing ) . Chyba przy dwóch regałach w domu (7 akwa) i kolejnych 5 zbiornikach presja się skończyła Razz .

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum akwarystyczne Akwaforum Strona Główna -> Galeria Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: